Image
Zaměstnanci Epoch Times a dobrovolníci z Centra pro výstup z ČKS v průvodu v japonské Osace rozdávají „Devět komentářů“ podporují vystupování z ČKS. (Epoch Times)

OSAKA, JAPONSKO – 9. března 2006 anonymní novinář v rozhovoru s Epoch Times odhalil šokující zprávy o odebírání orgánů na prodej zdravým následovníkům Falun Gongu v koncentračním táboře Su-ťia-tchun, město Šen-jang v čínské provincii Liao-ning. Novinář pracoval zároveň pro japonskou komerční televizi i mediální skupinu čínského konzulátu v Japonsku.

10. března 2006 došlo ke vloupání do japonské administrativní pobočky Epoch Times mezi pátou odpolední a polednem následujícího dne. Zloději vzali dva stolní počítače, jeden laptop a digitální fotoaparát. Hotovost a další cennosti nebyly dotčeny. Policie, po zvážení důkazů, určila, že šlo o cílenou krádež informací.

Zlodějům šlo jen o informace

Japonská administrativní kancelář Epoch Times se nachází v domě pana Cchaj. Podle pana Cchaj šlo zločincům jen o informace, jelikož ukradli pouze jeho počítače s internetovými adresami Epoch Times, kontaktními adresami a dalšími důležitými daty.

Když se 11. března brzy ráno vrátil domů, viděl, že jeho často používaný počítač byl ukraden a rychle zkontroloval své ostatní věci. Zjistil, že chybí jen dva stolní počítače, digitální fotoaparát a jeden laptop z jiné místnosti, zatímco hotovost a další věci zůstaly na svém místě.

Pan Cchaj okamžitě vloupání nahlásil policii. Po dvou hodinách vyšetřování policisté poznamenali, že to vypadá, jako by zloději šli pouze po informacích.

Epoch Times byly varovány před útoky speciálních agentů

9. března 2006 čínský novinář vyslaný do Japonska čínským komunistickým režimem prozradil mnoho informací zevnitř a také v rozhovoru opakovaně varoval personál Epoch Times. Řekl: „Později byl zbiti praktikující Falun Gongu v Hongkongu a Hongkongská tiskárna Epoch Times byla rozbita. Rád bych upozornil následovníky Falun Gongu a jiných skupin v Japonsku, aby byli velmi opatrní na svou bezpečnost.“

Po této výzvě tokijská kancelář Epoch Times přijala bezpečnostní opatření, ale kancelář Epoch Times v Osace neměla na zlepšení zabezpečení dostatek fondů a stala se tedy terčem agentů ČKS.

Pan Cchaj řekl, že mu přicházely obtěžující telefonáty a byl lehce znepokojen možností, že by stal terčem nějakého útoku. Plánoval eventuelně lepšit zabezpečení, ale nečekal, že agenti provedou tak podlý útok a tak rychle. Pan Cchaj je též praktikujícím Falun Gongu.

Toto není první případ

Osaka je druhé největší město Japonska a žije zde mnoho Číňanů. Epoch Times v Osace hrají aktivní roli v propagování Devíti komentářů mezi tamními Číňany. Pan Cchaj je také dobrovolníkem v Osackém centru pro vystoupení z ČKS. Byl tedy ČKS trnem v oku.

Před měsícem agent, který předstíral, že je turista, rozbil televizi, na které Centrum pro vystoupení z ČKS v Osace často pouštělo videa Devíti komentářů turistům z Číny.

Tokijská kancelář Epoch Times byla založena 8. ledna 2001. Krátce poté se profesionální detektiv, zřejmě najatý ČKS, vloupal do kanceláře a odcizil informace.

22. února 2001 čínská ambasáda v Japonsku pozvala mnoho čínských médií a zahraničních čínských organizací na setkání v hotelu Akasaka. Epoch Times byly z tohoto setkání vyloučeny. Na setkání bylo všem skupinám nařízeno pátrat po důkazech nějakých negativních aktivit, na základě kterých by mohly být Epoch Times uzavřeny. Poté, ve zprávách lokálních čínských médií, ČKS otevřeně požadovala zrušení Epoch Times.

14. března 2001, kolem čtvrt na dvanáct v noci se dva zaměstnanci Epoch Times vrátili do kanceláře, aby pracovali přesčas. Hned jak vstoupili, překvapili agenta, který z kanceláře kradl informace. Tokijská policie potvrdila, že šlo o profesionálního soukromého detektiva. Detektiv se vloupal jen do zamčené zásuvky s dokumenty, ale odemčenou zásuvku s penězi, ve které byly tisíce jenů a poštovní poukázky nechal být.

Epoch Times 9. března podaly zprávu o anonymním novináři, který varoval, že japonské Epoch Times by mohly být dalším terčem útoku speciálních agentů ČKS. Nikdo nečekal, že by se to mohlo odehrát bezprostředně poté.

Toto je poslední incident ze série nedávných útoků, které jsou, zjevně prostřednictvím agentů ČKS, namířeny na zabránění Epoch Times v podávání zpráv z Číny. Prvním případem bylo zbití šéfa výpočetní techniky Epoch Times LI Jüana a krádež jeho počítačů. Druhým bylo vloupání a ničení v Hongkongské pobočce Epoch Times. Vloupání v Japonsku je tedy třetím případem v řadě.