Fotbalisté Brna porazili Slavii Praha 1:0 gólem útočníka Luďka Zelenky v 10. minutě. V první polovině zápasu mělo jasnou převahu Brno, z jehož několika akcí také padl jediný gól.

První půle patřila Brňanům

Hned v šesté minutě hlavičkoval po Poláchově trestném kopu Trousil, míč však těsně minul branku. O čtyři minuty později Wagner naservíroval míč od brankové čáry nabíhajícímu Zelenkovi, který tak proměnil jediný gól zápasu. V 25. minutě si poté role vyměnili. Zelenka se prosadil v blízkosti branky přes Suchého a vytvořil šanci Wagnerovi, ten však zakončil těsně vedle tyče.

V prvním poločase bylo Brno výrazně útočnější a Slavii se nedařilo útočnou hru oplatit. Jediné ohrožení brankáře Lejsala vyvolávaly útoky slavisty Šventa z levé strany.

Po změně stran se hra obrátila

Slavia přišla z kabin zpět na hřiště s daleko útočnějším způsobem hry a dění se přesunulo před brněnskou branku. Ve 48. minutě upadl v brněnském brankovišti Latka po kontaktu s obráncem Trousilem. Rozhodčí Paták nařídil pokutový kop, po poradě s asistentem Zlámalem vzal svůj výrok zpět a potrestal Latku za simulování žlutou kartou.

Většinu druhého poločasu se Brňané  těžko bránili a pouze odkopávali míče. Úleva pro ně přišla po druhé žluté kartě Suchécho, kterou dostal za faul na unikajícího Wagnera. Z opakovaného záběru však  bylo zřejmé, že Wagner spadl bez soupeřova přičinění. Přestože Slavia dohrávala v deseti, i v oslabení si vytvořila převahu. Braňané nakonec uhájili těsný výsledek 1:0. Trenér Slavie Jarolím sledoval celou druhou polovinu hry z tribuny za protesty proti rozhodčím.