Pan Ruan Ming byl poradcem generálního tajemníka čínské komunistické strany (ČKS) Hu Yaobanga (Epoch Times)
Pan Ruan Ming byl poradcem generálního tajemníka čínské komunistické strany (ČKS) Hu Yaobanga (Epoch Times)

TÉMA: ZINSCENOVENÉ NÁSILNOSTI ČÍNSKÝM REŽIMEM:
- Čínsky režim zapletený do zinscenovania násilia v Lhase
- Propaganda, podvody a „násilí“ ve Lhase

Bývalý vysoce postavený úředník ČKS, Ruan Ming, upozorňuje, že násilné protesty, které se odehrály minulý týden ve Lhase, se možná nestaly tak, jak nám byly podány čínskými vládními médii. 

Pan Ming tvrdí, že ČKS tibetské incidenty pečlivě připravila, aby donutila Dalajlamu rezignovat a zároveň tak omluvila budoucí represe Tibeťanů. 

Ruan žije od roku 1997 na Tchaj-wanu, kde pracoval jako diplomatický poradce prezidenta Chen Shui-biana. V letech 1981-1987 pracoval jako poradce Hu Yaobanga, generálního tajemníka ČKS. Hu byl obdivován demokratickými aktivisty pro své reformní myšlení. O smrti Hua v roce 1989 se říká, že byla jiskrou tehdejších studentských demonstrací v Pekingu.

V rozhovoru pro rádio Sound of Hope, Ruan varoval mezinárodní společnost, aby při sledování nepokojů ve Lhase měla oči doširoka otevřené a byla si vědoma násilné a podvodné povahy ČKS.

Ruan uvádí, že: "ČKS nepokoje v Tibetu pečlivě připravila, aby podvedla svět. Před incidentem úřady odvezly všechny zahraniční reportéry a dokonce jim zakázali vycházet ven".

Past čínského režimu na mladé Tibeťany

"Demonstrace, která se konala 10. března měla být poklidná. Na fotografiích můžete vidět, že všichni demonstranti byli mniši. ČKS některé z těchto mnichů zatkla a některé zabila. Zabíjení rozhořčilo mladé Tibeťany. 14. března už Tibeťané nemohli dále snášet zabíjení nevinných mnichů a začali protestovat. A když mladí Tibeťané zareagovali, tehdy se chytili do pasti ČKS."

"ČKS využila tuto příležitost a nafotila Tibeťany."

"Zatímco ČKS úzkostlivě připravovala celou věc ve Lhase, některé věci ji unikly", dodává.

"Veškeré dostupné fotografie ze Lhasy vydala ČKS. Zapomněla však na malé autonomní tibetské oblasti v provinciích Gansu, Qinghai a Sichuan. Fotografie lidí, kteří přišli o život při útoku ČKS, všechny pocházely z oblastí mimo Lhasu. ČKS si zřejmě neuvědomila, že i z těchto malých vesnic mohou fotografie uniknout."

Ruan věří, že celá událost v Tibetu byla zamýšlena k ovlivnění světového názoru

"Dalajlama vždy propagoval mírové řešení situace v Tibetu a získal za to celosvětové uznání. Přesto, že čínský režim tohle ví, obvinil Dalajlámu, že on stojí za přípravou a rozdmýcháním násilných protestů v Tibetu. Tohle je přesně stejný způsob, jakým ČKS obvinila Zhao Ziyanga za Tinanamenský masakr v roce 1989 a nařkla jej "z rozvracení Strany a podporování nepokojů".

Dalajlama už prohlásil, že v případě pokračujících nepokojů odstoupí. Duchovní vůdce Tibetu má silný celosvětový vliv a kdyby opravdu odstoupil, ČKS by mohla postupně vyvíjet nátlak, označit Tibeťany za teroristy jako se to stalo v případě Xinjiangského hnutí za nezávislost. Tohle by poskytlo ČKS záminku, aby ignorovala tibetské apely a mohla je dále potlačovat.

ČKS drží zahraniční média z dosahu, protože jejich zprávy by mohly odhalit co se ve skutečnosti v Tibetu děje.

"Pokud ČKS umožní zahraničním médiím vstup do Tibetu, někdo odvážný bude muset promluvit. Nevěřím, že by v průběhu represí nevznikla ani jedna fotografie", říká Ruan.

"Proč ČKS hned po těchto represích prohledává dům od domu? Bojí se, že během potlačení protestů vznikly fotografie, které nechtějí, aby se dostaly na veřejnost. 

Co jiného by ČKS tak důkladně hledala, pokud by to nebyly tyto snímky? Pochybuji, že by to bylo kvůli zbraním. Pokud v protestech bylo jen několik násilných demonstrantů, jak ČKS uvedla, jak to, že se 170 lidí doznalo?"

"Kolik mnichů ve skutečnosti ČKS zatkla a zabila?  Světovým mediím by  mělo být dovoleno vstoupit do Tibetu a tento incident vyšetřit."