Dynamicke veze, pohyblive mrakodrapy, luxusni byty produkujici zelenou energii, Dynamic Architecture
NOVÉ OBZORY - grafické znázornění nových Dynamických věží (Dynamic Towers). (Dynamic Architecture)

NEW YORK - 24. 6. 2008 V hotelu Plaza v Grand Ballroom oznámil italský architekt Dr. David Fisher zahájení nové éry v dějinách architektury. Nové apartmány - Dynamické věže mají změnit způsob, jakým svět dosud nahlížel na podobu a tvář budov. Každá věž bude vytvářet vlastní energii, každé podlaží bude volně pohyblivé a díky své unikátní konstrukci bude moci být každé patro budovy postaveno předem v továrně.

Výstavba prvních dvou Dynamických věží začne brzy, a to v Dubaji a Moskvě, projekty výstavby v jiných částech světa jsou teprve ve fázi plánování.

Společně s objednávkou výstavby první věže, která by měla být postavena v Dubaji, odhalil pan Fisher svůj plán na další projekt výstavby věže: „Naším záměrem je vybudovat třetí rotující mrakodrap v New Yorku."

Fisher vysvětlil, že se zaměřuje na vytváření staveb, které jsou v harmonii s přírodou a zároveň jsou technologicky vyspělé, každá z věží bude vytvářet svoji vlastní zelenou energii prostřednictvím větrných turbín a solárních panelů.

„Přemýšlel jsem o tom, jak můžeme vítr využít, místo toho abychom s ním zápolili,“ uvedl Fisher.

„Dynamická věž je šetrná k životnímu prostředí a je také první budovou navrženou tak, aby se sama poháněla, bude mít schopnost vytvářet elektrickou energii pro svoji potřebu i pro ostatní  budovy v okolí,“ řekl Fisher. „Toho dosáhneme tím, že umístíme rotující větrné turbíny mezi každé podlaží. 80 patrová budova bude mít 79 větrných turbín, což z ní dělá skutečně obrovskou zelenou elektrárnu.“

Vzhledem k originálnímu tvaru její konstrukce a designu, budou větrné turbíny mezi každým patrem obíhat nehlučně a tiše. Pro vnitřní vybavení každého bytu budou použity přírodní recyklovatelné materiály jako je kámen, mramor, sklo a dřevo.

Každé patro věže bude nezávislé a volně pohyblivé, a bude moci být předem postaveno v továrně. Poté, co bude patro vyrobeno, bude možné každou jeho část instalovat do centrální konstrukce věže a vyzvednout do požadovaného podlaží.

Fisher říká, že díky možnosti postavit věž s použitím předem vyrobených částí se sníží stavební náklady o přibližně 20 procent. Také se tím zkrátí doba výstavby na zhruba sedm dní na výstavbu jednoho patra. Schopnost každého patra samostatně se otáčet různými rychlostmi nezávisle na jiných podlažích, umožní aby se tvar budovy neustále měnil.

Každý byt v této věži bude vybaven nepřebernou škálou využitelných možností, včetně krytého plaveckého bazénu, hlasem aktivovaného řídicího systému, výtahu pro váš osobní vůz, který vám umožní parkovat v určeném prostoru vašeho apartmá, a stejně tak speciálně navržené luxusní koupelny sestavené v továrně Leonardo da Vinci v Itálii.

„Dnešní život je dynamický, takže prostor, ve kterém žijeme by měl být stejně tak dynamický, nastavitelný podle našich potřeb a nálad, které neustále mění naše představy designu,“ řekl Fisher. „Budovy budou následovat přírodní rytmy. Budou měnit směr a tvar, od jara do léta, od východu do západu slunce a přizpůsobovat se počasí. Jinými slovy, budovy budou žít.“