Budík Clocky si klidně leží na nočním stolku. Když ovšem stitknete jeho tlačítko Snooze, rozryčí svůj alarm, sjede na podlahu a zmizí kdesi v místnosti. (Foto s laskavým svolením MIT Media Lab)
Budík Clocky si klidně leží na nočním stolku. Když ovšem stitknete jeho tlačítko Snooze, rozryčí svůj alarm, sjede na podlahu a zmizí kdesi v místnosti. (Foto s laskavým svolením MIT Media Lab)
Rána, obzvlášť ty pondělní, mohou být krutá a ze vstávání na čas do práce se může někdy stát obtížná procedura. Naštěstí tu máme díky moderní technologii několik budíků, s jejíž pomocí se vám podaří vstát včas. Některé na to jdou zdvořile, zatímco jiné se pro vás mohou rychle stát prokletím vašeho života.

SnuzNLuz


Bez pochyby nejnelítostnějším z partičky je SnuzNLuz. Tento budík s wifi se vám, pokud zaspíte, přihlásí na váš bankovní účet a daruje z něj peníze neziskové charitativní organizaci, kterou nesnášíte nejvíc. Abyste zařízení nastavili, musíte si vybrat z 1 600 podporovaných bankovních institucí a pak si zvolit vaše nejnenáviděnější neziskovky ze seznamu čítajícího 6 200 jmen. Uživatel si zvolí, jakou částku budík pokaždé, když zmáčknete tlačítko SNOOZE (zdřímnout), daruje. Začíná se na deseti dolarech a dost možná, že pak už si to i rozmyslíte a vstanete. Je celkem pravděpodobné, že se jedná o jediný přístroj, který přiměje řezníka, aby daroval peníze organizaci na ochranu zvířat nebo demokrata, aby věnoval nějaké finance republikánům. Jak to podali tvůrci z ThinkGeek Labs, díky tomuto budíku „se lidé po celém světě, co si rádi přispí, třesou strachy - konečně je to pravda; kdo si přispí, ten ztratí!"

Cena: $39.99
Web: www.thinkgeek.com

Clocky


Pokud právě vám dělá vstávání z postele problémy, Clocky může být pro vás tím pravým řešením. Tento malý budík s kolečky vám dá jednu šanci, abyste vstali. Když zmáčnete tlačítko SNOOZE, přístroj seskočí z vašeho nočního stolku, rozjede se po podlaze a schová se - to vše, zatímco zvoní. Abyste jej vypnuli, musíte vstát z postele a najít ho. Stěží můžete začít ráno líp, než šmátráním pod šatníkem ve snaze vypnout budík!

Cena: $39.00
Web: www.nandahome.com

Blowfly (masařka)


Pokud potřebujete hrozbu důkladnějšího pátrání, abyste se probudili, budík Blowfly je přesně to, co hledáte. Na rozdíl od mnoha jiných typů budíků, které vám při zmáčknutí tlačítka „přispat" dají varování, tento model vystřelí do téměř třímetrové výšky otáčející se rotor, který pak bude létat po pokoji a přistane na nahodilém místě. Abyste zastavili jeho neutichající sirénový hluk, budete muset vstát, rotor najít a dát jej zpátky do budíku. Hodiny nemají tlačítko SNOOZE, ale začnou znovu fungovat, až se vyškrábete z postele, najdete vrtuli a vrátíte ji na původní místo. Po sedmi minutách se spustí znova.

Cena: $14.13
Web: www.amazon.com

Za každé situace zdvořilý budík

Pokud darování peněz vašemu nepříteli ani prohledávání pokoje nejsou zrovna ideálními způsoby vašeho ranního vstávání, pak pro vás může být Neomylně zdvořile mluvící budík to pravé ořechové. Každé ráno vám tento pěkně vypadající kousek přehraje hlasem britského herce Stephena Frye jednu ze 126 hlášek k dobrému vstávání. Mezi hláškami jsou např.: „Zdá se, že je ráno. Velmi nepříjemné, souhlasím. Domnívám se, že z toho lze vinit otáčení zeměkoule, pane" nebo „Jsem si jist, že jste se dobře vyspal, cítíte se dočista osvěžen a vyskočíte jako energická gazela, těšíce se na nový den".

Cena: $99.95
Web: www.hammacher.com

Article in English