DOKAZUJE NEMOŽNÉ: Jogín Prahlad Jani na tiskové konferenci v nemocnici v Ahmedbad, 6. května. (screenshot/ NTDTV)
DOKAZUJE NEMOŽNÉ: Jogín Prahlad Jani na tiskové konferenci v nemocnici v Ahmedbad, 6. května. (screenshot/ NTDTV) video

Po patnáctidenním vyšetřování indický Institut fyziologie a příbuzných věd ministerstva obrany ve čtvrtek 6. května zakončil studii 82letého jogína.

Prahlad Jani, který tvrdí, že už od dětství žije bez jídla a vody, byl celých 15 dní monitorován třemi videokamerami 24 hodin denně. Výzkumní pracovníci jej během této doby podrobili různým lékařským testům. Výzkumný tým složený z 35 vědců nenašel jediný důkaz, že by jogín Jani během těchto 15 dnů cokoliv snědl nebo vypil.

Lékaři zároveň nenašli na jeho těle žádné známky hladovění či dehydratace. Domnívají se, že jógová cvičení vyvolala v jeho těle biologickou transformaci. Výzkumníci uvedli, že dle výsledků testů vykazuje jeho mozek stejný stav, jako mozek 25letého mladíka.

Ve skutečnosti, jak píše Daily Mail, bylo podle lékařů po dvoutýdenním půstu Janiho tělo zdravější, než tělo průměrného čtyřicátníka.

Pokud člověk nepřijímá potravu, obvykle dojde ke změnám v jeho metabolismu. Nic takového však u Janiho nebylo zpozorováno.

„Jeho tělo prošlo klinickými, biochemickými, radiologickými a dalšími relevantními vyšetřeními a po celou studii byly všechny výsledky v bezpečných mezích. Je zdravý a má bystrou mysl,“ řekl podle Daily Mail jeden z výzkumníků, Dr. G. Ilavazhagn. „Co je skutečně ohromující, a pro co nemáme vysvětlení, je to, že subjekt nevylučuje žádnou stolici ani moč. Pokud je mi známo, toto nemá z lékařského hlediska obdoby.“

Vědci budou pokračovat v analýze výsledků této studie a může trvat až dva měsíce, než budou mít k dispozici konečné závěry.

Article in English


Čtěte také: Jogína, který přežil 70 let bez jídla a vody zkoumají indičtí lékaři