Populární americká zpěvačka Pink, Londýn 2008. (Corbuzon/ licence)
Populární americká zpěvačka Pink, Londýn 2008. (Corbuzon/ licence)

Populární americká zpěvačka Pink po loňském úspěšném turné znovu vyráží na koncertní pódia - tentokrát pod názvem Funhouse Summer Carnival Tour 2010 připravila strhující show plnou barev, skvělého zpěvu a choreografie.

Na velkolepé koncertní šňůře zavítá i do české metropole, kde se představí 20. července 2010 v 19 hod. pod širým nebem v pražské  Synot Tip Aréně.

 

Setkání po osmi měsících

Pink se do Česka vrací po tři čtvrtě roce, kdy vystoupila na tour k poslednímu albu Funhouse se svými hosty na listopadovém koncertě v Sazka Aréně. Současná koncertní vlna, jak již samotný název vypovídá, se ponese v karnevalovém rytmu.

Fanoušci nebudou ochuzeni o bujaré karnevalové veselí, neotřelé projekce, pestrobarevné tanečnice, svěží muziku a samozřejmě jedinečný hlasový projev, kterým se zpěvačka Pink odlišuje od svých kolegyň z hudební branže. Prostě netradiční zážitek, který by si žádný opravdový fanoušek neměl nechat ujít.

 

Z astmatičky uznávanou zpěvačkou

Pink se narodila před třiceti lety v americkém městečku Doylestown jako Alecia Moorová. Pink pochází z hudební rodiny. Jako dítě trpěla astmatem, ale i přes tento svůj handicap se rozhodla hudebně projevit. Ve čtrnácti letech začala psát texty a působila v několika hudebních skupinách (Choice, Basic Instinkt).

O dva roky později ji objevil producent Daryl Simons, který odstartoval její hvězdnou kariéru. V roce 2000 vyšlo této americké rebelce album  M!ssundaztood, které vytáhlo dosud neznámou zpěvačku na přední příčky hitparád. Za singl Can´t Take Me Home získala opakovaně platinovou desku.

Následovalo album Try This (2003), které se přiklonilo více k rockovému žánru. Singl Trouble se dočkal ceny Grammy. Největší popularitu však Pink získala vydáním zatím posledního alba Funhouse (2008), které Pink katapultovalo na vrchol amerických i evropských hitparád.

 

Pink "M!ssundaztood"

 

Rebelka Pink

Kromě hudebního vystupování se Pink proslavila jako rebelka protestující hlavně proti nošení kožešin. Kromě boje za práva zvířat se zpěvačka angažuje v mnoha dobročinných organizacích podporujících lidská práva, pomáhá ohroženým dětem a nebála se ani vyslovit nesouhlas s politikou ex-prezidenta G. Bushe (skladba Dear Mr. President).

Pořadatelé koncertu zpěvačky Pink slibují našlapanou show plnou nablýskaných efektů, zajímavých hostů, karnevalových tanečnic a hlavně výborného hlasového projevu této slavné muzikantky, který zazní tentokrát pod širým nebem. Letní karnevalová show odstartuje 20. července v 19 hod. v pražském Edenu. Vstupenky jsou v prodeji v obvyklých předprodejích.