Nový Harry Potter k mání na internetu? 36 minutová dávka nového filmu o Harrym Potterovi unikla na internet a byla ke stažení na torrentových sítích, např. na The Pirate Bay (obrázek výše). Warner Bros. tvrdí, že celou věc prošetřují. (obrázek The Pirate Bay)
Nový Harry Potter k mání na internetu? 36minutová dávka nového filmu o Harrym Potterovi unikla na internet a byla ke stažení na torrentových sítích, např. na The Pirate Bay (obrázek výše). Warner Bros. tvrdí, že celou věc prošetřuje. (obrázek The Pirate Bay)

Na internetu se už minulý týden objevila část filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1. Studio Warner Bros. celou věc prošetřuje.

Film měl být poprvé uveden až minulý pátek v Londýně. TorrentFreak, jedna z mnoha torrentových sítí, kde se prvních 36 minut nového filmu objevilo, na svém blogu poznamenal, že je to jeden z nejzajímavějších úniků letošního roku.

„Byl to na některých torrentových sítích vůbec nejhledanější film, což je u snímků, které jdou teprve do kin, poměrně neobvyklé," uvádí dále blog.

Film přitom unikl na web jen den po jeho oficiální premiéře v New Yorku.

„Jde o vážné porušení autorských práv a o krádež majetku společnosti Warner Bros. Aktivně pracujeme na tom, abychom zajistili a odstranili všechny existující kopie," cituje CNN prohlášení Warner Bros.

Na druhou stranu ovšem může únik filmu studiu Warner Bros. i prospět - potenciálně by totiž mohl vyvolat nemalou vlnu zájmu. Například spojení „Harry Potter leak" bylo ve středu jedním z vůbec nejhledanějších výrazů na Yahoo!.

Však také TorrentFreak na možnou výhodu pro filmové studio obratem poukázal. „Bude-li první půlhodina dostatečně lákavá, přiměje lidi koupit si lístek a vyrazit na zbytek filmu do kina," uvádí blog.

Article in English