axana - pokračování filmové komedie Dívka na koštěti z roku 1971
Saxana - pokračování filmové komedie Dívka na koštěti z roku 1971
Pokračování filmové komedie Dívka na koštěti z roku 1971, na které vyrostly tři generace diváků, je dalším projektem Václava Vorlíčka, na jehož kontě je třicet celovečerních filmů a mnoho úspěšných seriálů.

 

Snímek o čarodějnici, která z říše pohádek uteče do světa lidí, začal Vorlíček natáčet koncem roku 2007 v pražských barrandovských ateliérech. V současné době probíhá dokončování animací a diváci se podle tvůrců nového pokračování mohou těšit na premiéru, již 15. září 2011.

Nový Vorlíčkův projekt kombinuje hrané scény a skutečné herce s animovanými 3D pohádkovými postavičkami a jejich prostředím ve snaze propojit pohádkový svět s reálným.

Ve filmu se objeví hlavní protagonisté z prvního dílu Petra Černocká a Jan Hrušínský. Další role ztvární například Petr Nárožný, Jiřina Bohdalová, Naďa Konvalinková, Jiří Lábus, Jiří Somr a Markéta Hrubešová. Hlavní hrdinku nyní ztvární Helenka Nováčková, pro kterou je Saxana její první hereckou zkušeností.

 

Pokud je toto "ostrý" trailer - bude pro návštěvu kin třeba menší zázrak...

 

Zápletka

Bývalá žákyně čarodějnické školy Saxana (Petra Černocká) se provdala za Honzu Bláhu (Jan Hrušínský) a s dcerou Saxankou (Helenka Nováčková) obývají rodinnou vilu ve světě lidí, společně se strýcem Evženem (Petr Nárožný) a ztřeštěnou tetou Irmou (Jiřina Bohdalová), kteří o minulosti Saxany nic netuší. Až teprve její neopatrnost a vzpomínky na mládí, ukryté na půdě, odhalí její skutečnou minulost. Schovanou truhlu náhodou objeví Saxanka, která v ní objeví kouzelnou knížku, pomocí níž se dostane až do školy čarodějnic, kde začíná celé dobrodružství...