Spolek Kašpar uvede 17. ledna dnes již kultovní inscenaci hry Williama Shakespeara - Richard III. (divadlovceletne.cz)
Spolek Kašpar uvede 17. ledna dnes již kultovní inscenaci hry Williama Shakespeara - Richard III. (divadlovceletne.cz)

Spolek Kašpar uvede 17. ledna dnes již kultovní inscenaci hry Williama Shakespeara - Richard III. V letošní sezóně půjde tato inscenace do derniéry.

Jan Potměšil získal po premiéře cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon v roce 2000.

Během deseti let repríz se měnilo nejenom obsazení vedlejších rolí, ale také mnohokrát brnění, drátěné košile a kostýmy.

Podle principála spolku Kašpar a režiséra této inscenace v jedné osobě Jakuba Špalka hra zásadně ovlivnila historii divadelního spolku Kašpar: „Náš první Shakespeare, první „velké představení" - roční příprava scénáře, velké obsazení, scéna, kostýmy, množství zbraní a brnění, vražedně vysoký rozpočet, dlouhé zkoušení... Ale také úžasná dramaturgická spolupráce s Milanem Lukešem, s výtvarníkem Ondřejem Nekvasilem, autorem legendární patrové konstrukce a nenápadný začátek draftu režiséra Filipa Nuckollse, který zde pracoval coby asistent režie."

Úpravy příběhu z rukou shakespearologa Milana Lukeše a režiséra Jakuba Špalka rozdělují více jednajících postav pro jednoho herce a zároveň zhušťují dějovost, čímž udržuje na scéně napětí i akci.

250. repríza která proběhne 17. ledna 2011 v 19:30 v Divadle v Celetné je již beznadějně vyprodána.

Vstupenky na další vystoupení jsou v prodeji zde