Barca vstupovala do odvetného zápasu s výhodou dvougólového náskoku, o který se minulý týden postaral Lionel Messi. Navíc dnes měla výhodu domácího prostředí. Na stadionu Nou Camp uhráli svěřenci trenéra Guardioly remízu 1:1 a postoupili tedy do finále LM.

FC Barcelona 1 : 1 Real Madrid CF
(3:1)

Gólman Barcelony neměl v úvodní části téměř žádnou práci. O krušné momenty se postarali jen domácí, a to především v posledních minutách prvního poločasu, kdy to na Casillase zkoušeli Messi, Villa i Rodríguez.

Sítě se začaly vlnit až ve druhé části hry. O úvodní gól se postaral Pedro Rodríguez, kterému poslal svižný pas Iniesta; 1:0 (3:0). Po sérii střídání "bílého baletu" našli recept na bránu Barcelony i hosté. O srovnání se postaral Marcelo, který dostal přihrávku před malé vápno od Di María; 1:1 (3:1).

Na víc se už ale Real Madrid nezmohl a vyrovnaný stav odvetného zápasu tak znamenal postup pro Barcelonu. Ta se pokusí přidat do sbírky čtvrtý titul.

O druhém finalistovi se rozhodne ve středu. Na slavném Old Traffordu se utkají Manchester United a Schalke 04. Manchester bude mít stejnou výchozí pozici jako dnes Barca. V případě postupu mu půjde také o čtvrtý titul LM.