20110504_sy
Bývalá profesionální baletka Felicia Sobocki navštívila představení Shen Yun ve Stockholmu se svými rodiči. (se svolením NTD Television)

STOCKHOLM, 27.dubna – Felicia Sobocki je bývalá profesionální baletka. Nyní řídí vlastní firmu prodávající šperky. Do krásné budovy Stockholmského cirkusu přišla zhlédnout představení společnosti Shen Yun Performing Arts, která spojuje klasický čínský tanec a hudbu.

„Moc se mi to líbilo,“ uvedla. „Pro mě jako tanečnici to byl úžasný zážitek, bylo to perfektní, jiné, než bývají jiná představení.“

Slečna Sobocki si hlavně pochvalovala atmosféru a barevné provedení kostýmů. Sama řekla, že se show v několika ohledech odlišovala od ostatních, pro ni to byl hlavně příběh, který velmi ocenila.

„Je to o tradici a kultuře země, ale také o její současné situaci, o jejích právech, která nedovolují svobodu názoru. Fakt, že v Číně nemáte právo se svobodně vyjádřit, mě velmi pobouřil.“

Protože sama kdysi bývala profesionální tanečnicí, moc dobře ví, kolik úsilí musí tanečníci při různých tancích vydávat: „Některé taneční kreace byly opravdu těžké. Jsou všichni velmi zkušení. Všechny ty skoky a akrobatické kousky jsou neuvěřitelné. Trochu se stydím, že něco takového sama neumím.“

Tance Shen Yun zahrnují některé velmi složité pohyby – skoky, salta a otočky, které jsou součástí klasického čínského tance již několik tisíciletí.

Felicia Sobocki navštívila představení společně se svými rodiči. Její matka Ulla Sobocki ho také všem doporučuje. „To musíte vidět, je to opravdu nádherné,“ zhodnotila představení.

Feliciin otec Robert Sobocki je průmyslový manažer: „Úplně mě to ohromilo. Jsem rád, že mě doma přemluvili, abych sem šel. Nejdřív mi přišlo, že je  to škoda jít v tak nádherné a slunné pondělí na nějaké představení, ale opravdu jsem si to užil. Byl to příjemně strávený čas,“ prohlásil.

Pan Sobocki také uvedl, že se během představení dozvěděl více o čínské kultuře a ocenil i práci uvaděčů, kteří mu pomohli si každou scénku lépe užít: „Zjistil jsem, že čínské tradice mají velmi dlouhou historii – 5 000 let. Také jsem nevěděl, že akrobaticie má své kořeny právě v čínském tanci, to mi přišlo zajímavé,“ uvedl.

 

Pro více informací navštivte ShenYunPerformingArts.org. Velká Epocha je mediálním sponzorem Shen Yun Performing Arts.


Související články:

Producent Riverdance John McColgan o Shen Yun: Úroveň tanečníků byla fantastická

Nejmladší člen švédského parlamentu Anton Abele by představení Shen Yun doporučil každému

Shen Yun v německém Ludwigsburgu (video)

O Shen Yun s Peterem H. Gistelinckem, veleúspěšným ředitelem komorního orchestru

Bývalá tanečnice Královského baletu o Shen Yun: Chtěla jsem být tam nahoře s nimi