Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová (13) po víťazstve nad Slovenkou Danielou Hantuchovou (28) v 4. kole na turnaji Roland Garros. Paríž, 29. 05. 2011. (SITA/AP)

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala vo 4. kole na turnaji Roland Garros v Paríži (22. mája - 5. júna, celková dotácia 17 520 000 eur, antuka vonku)  s víťazkou turnaja z roku 2009 ruskou Svetlanou Kuznecovovou (13) v troch setoch 7:6 3:6 2:6.

Vo vyrovnanom prvom sete získala Daniela tajbrejk v pomere 8:6, no v druhom sete Ruska zlepšila svoju hru, vyhrala ho pomerom 6:3 aby v treťom dokonala dielo a postúpila do štvrťfinále Roland Garros, v ktorom sa stretne s domácou francúzskou Marion Bartoliovou (11). Daniela Hantuchová si za postup do 4. kola odnáša  75 000 eur pričom obhájila vlaňajších 280 bodov do rebríčka.

priemerná rýchlosť 2. podania: 118 km/h - 129 km/h

Daniela Hantuchová: "Myslím si, že som začala dobre, bolo to pomerne v poriadku a pokojne mohlo byť aj 4:0 namiesto 2:2. Potom mi však začal odchádzať bekhend, nedokázala som ním zraňovať Svetlanu tak ako Caroline najmä popri čiare v zápase predtým. Súperka mi to múdro mixovala s vyššími loptami, menila rytmus. Bola som prekvapená, ako dobre sa hýbala. Myslela som si, že v tých dlhších výmenách budem mať navrch, ale ona ma v nich porážala.

Dôležitý bol stav 3:3 v druhom sete. Ak by sa mi vtedy podarilo získať tie gemy, všetko mohlo byť inak. Svetlana sa však chytila, získala sebavedomie," povedala Daniela Hantuchová v konferenčnom telefonáte pre slovenské médiá a dodala: "Úroveň môjho výkonu sa s tým predchádzajúcim nedá porovnávať. Súperka mi toho toľko nedovolila, bola na mňa dobre pripravená. Nečakala som od nej až takúto kvalitu. Predsa len - v ostatných mesiacoch nehrala až tak dobre. Predpokladala som, že bude robiť viac chýb, ale zahrala veľmi solídne. Výmeny boli silové, fyzicky namáhavé. Trochu som čakala, že Svetlana kondične odíde, ale aj v tom smere sa držala, určite si zaslúžila vyhrať."

"Zápas proti Wozniackej mi len potvrdil, že keď predvádzam tú moju hru, tak je úplne jedno, kto stojí na druhej strane dvorca, hoci aj svetová jednotka. Škoda, že dnes mi to už nešlo tak, ako som si predstavovala. Možno to ani nie je o tom, predvádzať rovnako výborné výkony, ale vedieť víťaziť aj vtedy, keď sa príliš nedarí - ako dnes. Keď chcete vyhrávať grandslamy, musíte nájsť cestu aj v zápasoch, v ktorých sa až natoľko necítite. Treba ich nejako vydrieť. Najťažšie je to po výkonoch, aký som predviedla proti Caroline.

Nemôžete totiž čakať, že to pôjde stále. Tak to totiž v tenise nechodí. Vždy prídu aj nejaké útlmy. Celkovo síce môžem odchádzať s pozitívnymi myšlienkami, ale zároveň viem, akú som mala obrovskú šancu. Myslím si, že som mala právo pomýšľať na postup ďalej. Práveže som sa pozrela, koho by som tam mala... A možno som to nemala robiť. Neviem, kto je favoritkou. Dúfala som, že ja..."

Sveltana Kuznecovová: "Prvý set ma trochu frustroval. Dlho mi trvalo, kým som sa dostala do zápasu. Myslím si, že nabudúce si už nesmiem dovoliť takéto viaznutie. Musím si hneď počínať tak, ako dnes v druhom a treťom sete, predviesť moju normálnu hru. Bez ohľadu na to, že nás napokon presťahovali na menší dvorec, bolo náročné čakať celý deň. Podľa mňa naprogramovanie nebolo príliš šikovné. Už keď som videla rozpis, tušila som, že napokon nebudeme hrať na kurte Suzanne Lenglenovej, nevidela som šancu," povzdychla si Kuznecovová na tlačovej besede.

Svetlana Kuznecovová (Rus.-13) - Daniela Hantuchová (SR-28) 6:7 (6), 6:3, 6:2 za 137 minút (61, 36, 40)

2011 - 4. kolo (osemfinále) / Svetlana Kuznecovová (Rus.) 7:6 (6), 3:6, 2:6
Pozn.: Za ročníkom je uvedené kolo, do ktorého sa dostala, meno premožiteľky a výsledok.