Takových gest dnes u Petry nebylo málo... (AP/SITA)
Londýn, 30. červen 2011 – Hvězda Petry Kvitové se posunula zas o kousek výše. Ve čtvrtečním wimbledonském semifinále porazila Bělorusku Azarenkaovou a v sobotu si tedy zahraje o titul. Už teď jde o její největší grandslamový úspěch; přeskočila totiž loňskou semifinálovou laťku, na které ji zastavila tehdejší světová jednička Serena Williamsová.

Petra dnes porazila Azarenkaovou 6-1, 3-6, 2-6 a bylo to potřetí v kariéře (z pěti zápasů) a zároveň potřetí v řadě. Druhou finalistkou se stala Maria Šarapovová(RUS) po výhře nad Němkou Lisickou 6-4 a 6-3.

Zápas začala Petra nervózně a o úvodní podání se musela pořádně poprat. Nepohoda ale zanedlouho opadla a Azarenkaové vzala již její druhý servis. Pokračovala tvrdou hrou a přesnými míči a úvodní set získala v poměru 6-1 za 27 minut.

Ve druhém dějství naše jednička začala víc chybovat, a to dodalo Bělorusce sebevědomí. Petra ztratila díky nepřesným míčům hned první podání, což se s ní táhlo až do konce sady. Za 38 minut tak Azarenkaová vyhrála 6-3 a vyrovnala stav zápasu.

Do rozhodující části hry nasadila Kvitová přesnější údery. Hladce vyhrála svou první sérii servisů a následně zlomila soupeřčino podání. Následovaly napínavé výměny na obou stranách. Zápas Petra zakončila v osmém gamu při podání Azarenkaové. Nejdříve měla na raketě mečbol za stavu 30-40, ale nepřesně trefený míček ji na chvíli pozdržel. Po vybojované výhodě už druhou šanci nepromarnila a třetí set uzavřela  za 39 minut v poměru 6-2.

„Nevím, co říct. Je to neuvěřitelné,“ rozplývala se Petra po zápase. „Samozřejmě jsem šťastná, to je jasné. Je to můj zatím nejlepší den v kariéře,“ dodala. Klíčem k úspěchu bylo dle Petry podání: „Zápas rozhodlo podání, které se mi v první a třetí sadě velice dařilo.“

Kvitová se tak dostala poprvé v kariéře do finále grandslamového turnaje. O titul se v něm utká s Marii Šarapovovou. S Ruskou hrála v kariéře zatím jen jednou, a to minulý rok v Memphisu. Tehdy byla lepší Šarapovová. Za ten rok ale naše jednička urazila kus cesty a nyní je čas i praktická možnost účet vyrovnat a získat první grandslamový titul. Motivace Rusky bude také obrovská, po sedmi letech bude chtít získat titul znovu.

Čtyřhra

V ženské čtyřhře máme další želízko v ohni. Je jí už tradičně Květa Peschkeová s partnerkou Srebotnikovou(SLO). Tato druhá nasazená dvojice v dnešním ¼ finále porazila Číňanky Pengovou a Zhengovou 6-2, 6-7, 6-4 a v semifinále se utká s turnajovými čtyřkami Mirzaovou(IND) a Vesninovou(RUS).