20110719_humpolec
Foto ze závodu v Humpolci. (Josef Tomášek)

16. – 17. července v jezdeckém areálu Školního statku v Humpolci proběhlo Mistrovství České republiky ve všestrannosti mladších a starších juniorů, a také předkolo Zlaté podkovy.

Zlatou podkovu vyhrála jediná cizinka ve své kategorii, Appelt Margit z Rakouska s koněm Space Jet a v Soutěži nadějí obsadily dvě první místa účastnice ze Slovenska.

Výkony všech byly podle organizátorů vyrovnané a v prvním dnu soutěže rozhodovaly o celkovém vítězství zejména chyby v terénní zkoušce.

Dramatické zvraty ovšem nastaly v soutěži mladých juniorů a u starších juniorů vypadly dvě vedoucí jezdkyně už druhý den v terénní zkoušce. „Vysoký počet jezdců v soutěži Stříbrné podkovy nedokončili terénní zkoušku. Chyb se dopustilo i mnoho zkušených jezdců. Bylo to nečekané a divácky velmi zajímavé,“ říká pořadatel Jiří Klubal.

Jezdecký klub Humpolec měl mezi jezdci také svoji medailistku, na třetím místě ve starších juniorech stanula jejich klubová jezdkyně Andrea Beranová.

Další účastníci získali v jednotlivých soutěžích předkola Zlaté podkovy kvalifikace pro start ve finále, které se uskuteční od 19. do 21. srpna v Humpolci.

 

20110719_humpolec2
Foto ze závodu v Humpolci. (Josef Tomášek