Kácení lesa na Šumavě

20110728_sumava
Les poškozený kůrovcem a paseky po následné těžbě. (wikipedie.org/Wikimol)

Signatáři ČSO vyzvali veřejnost, aby pomohla zastavit nelegální poškozování přírody v Národním parku Śumava. Ve čtvrtek 28. července ve  20,45 hodin  v Praze spustila ČSO webovou stránku, ze které lze odeslat dopis předsedovi vlády ČR. Lidé, kterým není lhostejné zachování přírody a přirozeného prostředí vzácných zvířat na Šumavě, tak mají možnost požádat premiéra vlády, aby k tomuto pomohl vahou svého postavení.

Dopis je zveřejněn na adrese: www.cso.cz/dopisSumava.html.

Dopis, který si odesílatelé mohou podle svého názoru upravit, vyzývá premiéra ČR, aby se osobně zasadil o okamžité zastavení nesmyslného kácení unikátního horského lesa v lokalitě Ptačího potoka na Šumavě a aby nepřipustil další porušování zákonů Správou Národního parku, které toleruje i Ministerstvo životního prostředí.

Současně vyzývá premiéra, aby se zasadil o zahájení širokého dialogu o podobě budoucího zákona o Národním parku Šumava. K němu by měli být přizváni místní občané, samospráva, místní podnikatelé, místní nevládní organizace, celostátní nevládní organizace, vědci, turisté a další, kteří mají co říci k celospolečenskému tématu, jakým národní park bezesporu je.

Během první hodiny po spuštění odeslalo dopis 90 osob. „To považuji za dobrý signál, že lidem Šumava není lhostejná – že je to skutečný NÁRODNÍ park,“ říká Zdeněk Vermouzek, ředitel České společnosti ornitologické.

Kontakt: Zdeněk Vermouzek, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 773 380 285