20110831_bublina
Záhadná bublina nad Pekingem. (Televize NTD)

Na internetu se objevily snímky obřího mraku v podobě bubliny, která se ve čtvrtek nacházela nad Pekingem a okolím. Úkaz vyvolal mezi internetovými uživateli horkou debatu.

„Nejdřív je to poměrně malé a jasné, horní část je něco jako polokruh, kulovitý prstenec světla a pak to jasně roste a roste," sdělil jeden z debatérů.

 

Video poskytla Televize NTD

Když se na bublinu zaměřil pozorovací tým se svými přístroji, postupně se zvětšila a ztenčila. Celý úkaz trval necelých 15 minut. Pracovníci observatoře pořídili fotografie celého procesu a ty pak zveřejnili online.

Tým z pekingského planetária se na základě analýzy časoprostoru domnívá, že jde nejspíš o jeden a tentýž jev.

„Samozřejmě, lidé se o tom hodně bavili. Osobně si myslím, že je to nějaký meteor nebo úkaz v zemském prostoru," myslí si výše uvedený debatér.

Odborníci tvrdí, že bublinový mrak pravděpodobně není přírodní jev. Soudě podle snímků se nacházel stovky kilometrů od pozorovatelů v Pekingu.

„Museli to způsobit lidé, ne příroda nebo nějaké takové věci," myslí si správce pekingského planetária Ču Ťin.

K neobvyklému fenoménu se během dne vyrojilo přes 100 online komentářů. Mnohé z nich tvrdily, že podobný úkaz v podobě bubliny byl spatřen také v provinciích Šen-jang, Šan-si a Če-ťiang.