(Hollywood Classic Entertainment)
(Hollywood Classic Entertainment)

Žánr: dobrodružný, akční, romantický

Scénář: Alex Litvak, Andrew Davies, na základě původního díla Alexandra Dumase

Režie: Paul W.S. Anderson

Hudba: Paul Haslinger

Hrají: Logan Lerman, Ray Stevenson, Matthew MacFadyen, Luke Evans, Mads Mikkelsen, Christoph Waltz, Milla Jovovichová, Orlando Bloom a další


„Proslulý příběh naplní moderní 3D efekty a hollywoodské hvězdy – snad mu stále zůstane jeho základní kouzlo."

 

Do nového zpracování proslulého románu Alexandra Dumase se pustil režisér Paul W. S. Anderson, autor filmů Mortal Kombat nebo Resident Evil.

Scénář sepsali na základě původního Dumasova díla Alex Litvak a Andrew Davies. První ukázky naznačují, že se filmoví tvůrci pokusí přenést Tři mušketýry do sféry hrdinských velkofilmů, okořenit charaktery hlavních postav a vetknout do příběhu i nějaké nadpřirozené prvky.

Roli mladého Gaskoňce D'Artagnana ztvární mladičký Logan Lerman (Percy Jackson zloděj blesku), úskočnou dámu s temnou duší Milady de Winter zahraje Milla Jovovichová (Resident Evil), Jako vévoda z Buckinghamu se představí Orlando Bloom (Piráti z Karibiku). Role tří mušketýrů dostali Matthiew MacFayden, Ray Stevenson a Luke Švand a jako Šedá eminence kardinál Richelieu se ve snímku objeví oscarový Christoph Waltz (Voda pro slony). Jednookého Recheforta ztvárnil charismatický Mads Mikkelsen (Souboj Titánů).

Jednooký Rechefort v čele kardinálovy gardy. (Hollywood Classic Entertainment)
Jednooký Rechefort v čele kardinálovy gardy. (Hollywood Classic Entertainment)

Zápletka

Na dvoře Ludvíka čtrnáctého se rozmáhají intriky, avšak za nitky pohybující společností netahá již pouze královský dvůr, ale především moci chtivý kardinál Rischelieu, též zvaný Šedá eminence.

Na straně krále a královny stojí jeho věrná stráž královských mušketýrů, kardinál má ale také svojí vlastní gardu a přisluhovače. Do celé věci se navíc chystá vložit také anglický vévoda Buckingham.

Ve spletité šachové partii anglické a francouzské smetánky mají sehrát hlavní úlohu tři legendární členové královských mušketýrů a jejich nový přítel, který přišel z Gaskoňska získat ostruhy a stát se členem královy osobní stráže.

 

 

Zajímavosti

Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange, Mark Owen a Robbie Williams.(Hollywood Classic Entertainment)
Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange, Mark Owen a Robbie Williams.(Hollywood Classic Entertainment)

Singl skupiny Take That s názvem When We Were Young z jejich nejnovějšího alba Progressed bude ústřední melodií snímku. Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange, Mark Owen a Robbie Williams se rozhodli složit píseň pro film po zhlédnutí soukromé projekce v Los Angeles za přítomnosti režiséra Paula W. S. Andersona. „Vrátili jsme se ke kytarám, klavíru a tradičním písňovým strukturám. Navíc nám přišlo, že jsme si s Třemi mušketýry v něčem podobní," říká Gary Barlow.

Francouz Charles de Batz-Castelmore, hrabě d'Artagnan - žil přibližně v letech 1611 – 1673, byl kapitánem mušketýrů francouzského krále Ludvíka XIV. Jeho fiktivní životopis od Gatiena de Courtilze de Sandrase se stal základem románu Tři mušketýři od Alexandra Dumase.

Premiéra 20. říjen 2011, délka 110 min. * ČSFD * IMDB * WEB EN/CZ * FB *

20111012-tri-musketyri20111012-tri-musketyri320111012-tri-musketyri5

Tři mušketýři - moderní zpracování nadčasového románu Alexandra Dumase. (Hollywood Classic Entertainment)

Čtěte také:

Filmové novinky: Tintinova dobrodružství - Tajemství jednorožce

Filmové novinky: Dream House – Daniel Craig se pokusí najít sám sebe v labyrintu choré mysli

Filmové novinky: Johnny English se vrací – kromě humoru a napětí také podivný otazník


Singl skupiny Take That s názvem When We Were Young z jejich nejnovějšího alba Progressed bude ústřední melodií snímku Tři mušketýři

Alternativní trailer