20120216_ukrajina_princezna
Podle princezny Maji von Hohenzollernové je potřeba se zasadit o zlepšení osudu toulavých zvířat na Ukrajině. (televize NTD)

Princezna Maja von Hohenzollernová, zástupkyně Evropské asociace na obranu zvířat, navštívila v úterý Ukrajinu, aby se zasadila o zlepšení osudu toulavých zvířat.

Aktivistka tvrdí, že ve městech, kde se má letos v létě konat evropské mistrovství ve fotbale, usmrcují zvířata. Euro 2012 začne ve čtyřech ukrajinských a čtyřech polských městech už v červnu.

Bojovníci za práva zvířat říkají, že v pořádajících místech se snaží úřady města zkrášlit utrácením zaběhlých zvířat. Vlna odporu se zvedla poté, co se na internetu objevily záběry toulavých psů, jak jsou zaživa upalováni, tráveni nebo spalováni v pojízdných krematoriích.

Princezna během své návštěvy pomáhala při několika sterilizačních operacích v jednom zvířecím středisku v Kyjevě: „Mám radost, že jsme na správné cestě, že si lidé uvědomují, že tohle je jediný zákonný a nejúčinnější způsob. To zabíjení musí přestat," říká princezna.

Německá dáma se setkala také se zástupcem evropské fotbalové asociace, aby jej získala pro svou věc: „...dostali jsme spoustu dopisů od různých organizací v Evropě a zaslali je ukrajinské vládě a městům, aby zlepšili situaci se zatoulanými psy a kočkami a postavili nové útulky. Teď dostáváme spoustu dobrých signálů," uvedl Markijan Lubkivsky, ředitel UEFA na Ukrajině.

 

  Video poskytla Televize NTD  

 

Von Hohenzollernová uvedla, že je se zájmem UEFA spokojená a doufá, že organizace bude pomáhat i nadále: „...požádali jsme UEFA, aby promluvila se starostou Charkova, protože situace v Charkově je hodně špatná. To se musí zlepšit, protože tam stále zabíjí mnoho psů."

Princezna se v úterní podvečer zúčastnila zvláštní vzpomínkové bohoslužby za zatoulaná zvířata v luteránském kostele svaté Kateřiny v Kyjevě.

 

small_United_Kingdom