20121008 celebrity
Herečka Čang C'-i na tiskové konferenci v Torontu 22. září. Čang žaluje mediální společnosti Boxun a Apple Daily. Druhá zmiňovaná společnost prohlašovala, že měla styky se svrženým komunistickým straníkem Po Si-lajem. Poté, co tisková agentura Sin-chua informovala o údajném „dostaveníčku“ Po Si-laje s řadou čínských celebrit, začaly tyto ženy propadat panice. (Jemal Countess/Getty Images)

Poté, co byl bývalý čínský tajemník a člen politbyra Čínské komunistické strany Po Si-laj před dvěma týdny oficiálně vyloučen z komunistické strany, se v souvislosti s tím státní zpravodajská agentura Sin-chua také zmínila o jeho „nevhodných sexuálních vztazích“ s řadou žen. Čínské mikro-blogy se okamžitě začaly plnit řadou dohadů, o jaké ženy se vlastně jedná.

Řada žen z řad čínských osobností uvedla v reakci na zprávu na stránkách Sina Weibo (čínském Twitteru), že Po Si-laje nikdy osobně nepotkaly a nikdy ani nebyly ve městě Čhung-čching, kde zastával funkci tajemníka strany. Ostatní celebrity údajně naléhavě žádají své agenty, aby se preventivně vypořádali s jakýmikoli tvrzeními, která by je mohla spojovat s Po Si-lajem.

Podle absolventa právní fakulty v Pekingu Sü Sina byl agentům pro styk s veřejností vydán pokyn, aby sledovali mikroblog Sina Weibo a všechny příspěvky, které se zmiňují o jejich klientech, co nejrychleji odstranili. Jména konkrétních hvězd, které byly na stránkách zmiňovány, jsou například Ni Pching, Čang C'-i, Li Ping-ping, Tchang Wej, Kung Li. Jedná se převážně o modelky, herečky, zpěvačky.

Příkladem toho, jak celebrity toto obvinění berou vážně, budiž například žaloba herečky Čang C'-i, která vede spor se zodpovědnými médii v Číně a také se zahraničními čínskými stránkami Boxun, které tvrdí, že přišly ke zdroji informací, které její údajné setkání s Po Si-lajem mají dokazovat.

Podle deníku Apple Daily se do jednoho z Poových románků rázně vložila také jeho manželka Ku Kchaj-laj, která ukončila jeho poměr s Čang Wej-ťie, která měla za záhadných okolností zmizet. V kontextu nedávného soudního procesu, v němž byla Ku Kchaj-laj shledána vinnou z vraždy britského podnikatele Neila Heywoda, kterému nalila jed do pití, dostaly tyto teorie nový rozměr.

Jiný hongkongský deník vydal zprávu o tom, jak se bývalý generální ředitel obchodního impéria v Ta-lienu přiznal, že pro Po Si-laje zprostředkoval schůzky s nejméně stovkou různých žen.

Jeden novinář, Ťiang Wej-pching, strávil několik let ve vězení poté, co napsal článek obviňující Po Si-laje z korupce. Jeho zveřejněný článek popisoval, jak jeho osobní tajemník posloužil Po Si-lajovi jako „pasák", když mu zajistil pokoj v luxusním čínském hotelu, kam měly docházet ženy určené pro jeho potěšení. Také zmínil, že v případech, kdy při těchto setkáních došlo k početí dítěte, se jeho tajemník dokonce postaral i o děti.

Další zámořský čínský portál se rovněž odkazuje na „informovaný zdroj“, jenž tvrdí, že v čínském politbyru koluje dokument se jmény žen, se kterými měl mít Po Si-laj milostný poměr.

Tento portál také tvrdí, že státní televizní stanice včetně hlavního komunistického kanálu China Central Television sloužily Po Si-lajovi a dalším vysokým funkcionářům jako jakési „harémy“, kde si vybírali svoje milenky.

small United Kingdom

 

Související články:

Začínají se objevovat skandály z rozmarného života Po Si-laje

Padlý funkcionář Po Si-laj vyloučen z komunistické strany

Byla manželka Po Si-laje jen ženou v domácnosti?

Držitel ocenění Mezinárodní svobody tisku odhalil korupci vysokého komunistického tajemníka