Zajímavosti z autosalonu v Los Angeles
20121130 cadillac
Cadillac XTS 2013, který v L.A. odhalil globální designový šéf General Motors Ed Welburn. (Kevork Djansezian/Getty Images)

 

 

Poslední letošní veřejná přehlídka současných automobilových modelů, novinek nebo konceptů (dále jen autosalon) se otevře na sklonku letošního roku.

Auto Show 2012 začíná v Los Angeles koncem listopadu a chystá celkem 23 světových premiér. Přestože je poslední pořádaný autosalon podle mapy jedním z nejvzdálenějších, některé představené modely budou zajímavé dokonce i pro Evropany.

Jako první informace o plánované přehlídce unikla do světa fotografie Cadillacu XTS se zmínkou, že XTS nahradí v nabídce sedany DTS a STS. Během následujícího jara se tento vůz objeví na americkém trhu a později také v Evropě.

V salonu se ukáže mimo jiné také sportovně laděný koncept Volvo S60 Polestar. N prvním dojmem působí nenápadně, pod jeho spíše klasickou kapotou dřímá malý dravý šestiválec T6 o výkonu 508 koní/374kw při 6 500 otáčkách a točivém momentu 575Nm. Vůz podle výrobce dosáhne rychlosti až 300 kilometrů za hodinu. S60 má náhon na všechna čtyři kola a ve výbavě kvalitní, výkonné brzdy Brembo a pěkná litá kola o průměru 19 palců. Vedení automobilky hodlá monitorovat zájem veřejnosti o nový sporťák právě na poslední letošní Auto Show.

 

20121130 cadillac2b
Cadillac XTS 2013. (Kevork Djansezian/Getty Images)

 

Další značkou na autosalonu bude Chevrolet, který zde představí Camaro ZL1 Convertible a poupravený model Spark.

Honda CR-V, jako další model SUV, se na americkém kontinentě představí ve své nové generaci. Se studií tohoto modelu se Honda příliš netajila.

Jaguar si pro nadcházející autosalon připravil model XKR-S Convertible. Jak ostrým kabrioletem je, si můžete prohlédnout na fotkách z Nürburgringu.
 
Firma Mercedes ukáže novou generaci SUV označeného jako ML v provedení 63 AMG. Kromě upraveného designu toto auto nabídne především osmiválec o objemu 5,5 litru s dvojitým přeplňováním. Jeho výkon činí 525 koní a 700 Nm.

Dohady ve světě vzbudila počátkem listopadu zpráva o tom, že v Los Angeles proběhnou dvě světové premiéry automobilů značky Porsche. Z automobilky Porsche unikla informace, že pro auto show v Los Angeles připravila představení dvou novinek.

20121130 chevrolet
Nový Chevrolet Camaro ZL1 Convertible. (Kevork Djansezian/Getty Images)

 

První je již pár měsíců odhalená 911 991 se svou sedmistupňovou manuální převodovkou. Druhá novinka však zůstává zahalena rouškou tajemství. Nejpravděpodobněji to vypadá na představení nějaké další verze nové generace modelu 911 Carrera. Již brzy uvidíme.

Subaru ve svém stánku vystaví BRZ Concept STI, abychom si opět prohlédli sériový exemplář. V Subaru mu sice říkají koncept, ale zde půjde spíše o marketingový tah. Jeho sériová verze se oficiálně představí o pár týdnů později na domácím autosalonu v Tokiu.

V neposlední řadě zde uvidíme Volkswagen Passat CC po faceliftu, tedy Volkswagen CC. Na další premiéry se chystají  Infiniti IPL G Convertbile, Hyundai Azera nebo dvojice Licolnů MKS a MKT.

Automobilka ze Zuffenhausenu dosud nenaznačila, který vůz bude představen. Dohady o premiéře ukončí až samotný autosalon.

Pozornost právě vzbuzuje jak obří Lincoln Continental Mark II herečky Elizabeth Taylorové z roku 1956, tak současný miniaturní Fiat 500e na baterky.

20121130 lincolnb
Lincoln Continental Mark II, 28. listopadu, Los Angeles. (Michael Kovac/Getty Images for Lincoln)