20130110jiraskova
Herečka Jiřina Jirásková, ředitelka Divadla na Vinohradech (Foto: Wikimedia Commons)

Pražské Divadlo na Vinohradech se v současnosti stalo pietním místem, kam lidé přicházejí zapálit svíčku pro zesnulou herečku Jiřinu Jiráskovou.

Herečka Jiřina Jirásková, do poslední chvíle šarmantní dáma, zemřela 7. ledna ve věku jednaosmdesáti let, kdy podlehla dlouhé nemoci. Smutečně vyzdobené hlediště pražského divadla na Vinohradech bude přichystáno k poslednímu rozloučení v pátek 11. ledna od 10 do 12 hodin.

Od listopadu 1989 působila Jiřina Jirásková jako ředitelka divadla, celkově byla členkou Divadla na Vinohradech šedesát let.

Kultovní film Sestřičky

Média v souvislosti s úmrtím známé herečky ohlašují programové změny. Televize Nova odvysílala ve středu film režiséra Karla Kachyni Sestřičky, ve kterém Jirásková ztvárnila nezapomenutelnou svéráznou roli venkovské zdravotní sestry. Česká televize zareagovala již dříve odvysíláním pořadu Zámek v Čechách, kde vystupuje herečka, a Neobyčejné životy.

Také Český rozhlas Dvojka přidává vzpomínku v neděli 13. ledna od 16 hodin v pořadu Hvězdný prach, který opakuje z roku 2009.