(Zleva) podnikatel a mecenáš Karel Janeček, český biskup Václav Malý. (Kareljanecek.com/ Vira.cz)
(Zleva) podnikatel a mecenáš Karel Janeček, český biskup Václav Malý. (Kareljanecek.com/ Vira.cz)

 

V úterý 14. 5. 2013 proběhne v Praze v Malostranské Besedě veřejná debata s názvem Besedy v Besedě, která se bude konat každý týden, a další debaty budou následovat i v jiných městech České republiky.

Debatu bude moderovat novinář a písničkář Bob Fliedr a hosty budou podnikatel Karel Janeček a biskup Václav Malý. Besedy v Besedě navazují na předchozí konference s názvem Pozitivní Evoluce, které proběhly ve třinácti městech České Republiky.

Jak už sám název napovídá, diskutovat se bude o lidských hodnotách, dalším směřovaní lidské společnosti. Zajímavé obsazení členů diskuse podnikatele a biskupa evokuje například myšlenku, že ve světě byznysu již skutečně často chybí morální hodnoty, a bylo by tedy záhodno je do každodenního života opět zapojit.

Podle Karla Janečka se má diskuse kromě morálních hodnot také dotknout chystané změny volebního zákona, kterou Janeček podporuje. Nový volební zákon by měl být podle něj efektivnější v tom smyslu, že by se k moci dostávali slušní lidé a spekulanti by neměli šanci.

Akce proběhne v Malostranské Besedě na Malostranském Náměstí v Praze. Vstupenky je možno koupit buď na portále www.vstupenkov.cz pod pracovním názvem Pozitivní Vikýře nebo přímo na pokladně Malostranské Besedy. Vstupné činí symbolických 60 Kč.

Václav Malý - římsko-katolický teolog a biskup pražský. Zcestovalý člověk, který nejednou vyjádřil podporu utlačovaným lidem v totalitních společnostech. Sám prošel obdobím komunismu a politickým pronásledováním. V roce 2011 věnoval Epoch Times citaci do připravovaného českého vydání knihy čínského právníka Kao Č-šenga nazvané Za Čínu spravedlivější.

Karel Janeček založil společnost RSJ, která je dnes největším tvůrcem trhu na světových burzách s finančními deriváty a slaví poměrně velké úspěchy. Svoje finance však český miliardář investuje s rozvahou. Svoji finanční podporu použil například na nadační fondy, které založil a jejichž cílem je podporovat vzdělání, vědu a výzkum v oblasti matematiky, ekonomie a medicíny, pomáhat odhalovat korupci závažného rozsahu a podporovat ty, kdo na ni poukáží.

Rovněž finančně podporuje projekty pomáhající zvyšování morálních hodnot. Kromě českých projektů také podpořil svobodné čínské umělce ze souboru Shen Yun Porforming Arts, kteří se snaží obnovit prastarou čínskou kulturu, kterou komunistický režim v Číně téměř vyhladil. V současné době se věnuje projektu s názvem Pozitivní Evoluce, kde se snaží prosadit změnu volebního zákona a inspirovat ke změně morálních hodnot ve společnosti.

 

Čtěte také:

Karel Janeček podporuje představení Shen Yun 

Rozhovor: Karel Janeček - Jsem přesvědčen, že se již brzy podaří změnit etické hodnoty většiny lidí

Pozitivní evoluce: Podnikatelé vedou s vysokoškoláky dialog o volebním systému, korupci a lidských hodnotách

České osobnosti na představení Shen Yun - FOTOGALERIE

Shen Yun v Praze zazářil a české osobnosti nešetřily chválou