Summer Ballet Gala. (Prague International Ballet)
Summer Ballet Gala. (Prague International Ballet)

Galavečer pořádá Prague International Ballet a koná se v létě pravidelně od roku 2011. Špičkové umělecké výkony a zkušenosti vynikajících tanečníků z různých částí světa slibují pořadatelé nejen publiku, ale také studentům baletního umění, kteří chtějí přijímat stále nové inspirace, příklady a motivaci pro svoji práci.

Summer Ballet Gala je vyvrcholením akademie International Ballet Summer Program. Již třetím rokem nese proto slavnostní gala podtitul „Meeting of the Generations“. Během večera se představí řada vynikajících zahraničních étoiles, kteří vystupují pravidelně na galavečerech pořádaných Prague International Ballet, a také další umělci zastupující mladou generaci tanečníků. Svou virtuozitu předvedou například Davit Galstyan, Marian Walter, Vittorio Galloro nebo Arianne Lafita, ale také nastupující hvězda Katja Khaniuková.

Program večera nabízí klasická i současná díla mezinárodně uznávaných choreografů. Po hudební stránce jsou do programu zařazeny kromě klasických děl i atraktivní náměty z dílny legendárních představitelů šansonového žánru.

Diváci se mohou těšit na zajímavou baletní přehlídku, například světově uznávané a populární sólo Les Bourgeois na hudbu Jacquese Brela v choreografii Bena van Cauwenbergha nebo slavné pas de deux z baletu Satanella známé také pod názvem Karneval v Benátkách. Hudbu složil Cesare Pugni na téma Niccolo Paganiniho a choreografii vytvořil Marius Petipa.

Slavnostní představení Summer Ballet Gala se uskuteční v pondělí 25. srpna 2014 v prostorách Státní opery od 19.30 hodin.

Článek upravil Milan Kajínek

Vstupenky na představení naleznete v prodejní síti Ticketportal

Čtet také:

Zámecký park v Jaroměřicích nad Rokytnou se rozezní klasickou hudbou

Soundtrack k filmu: Magický hlas rebelky

Divadelní recenze: Miroslav Kůra gala – králem večera se stal Davit Galstyan