(Screenshot z songwritingcontest.co.uk)
(Screenshot z songwritingcontest.co.uk)
Výjimečnou událost zaznamenala česká hudební scéna na mezinárodní poli, když se na prvním místě mezinárodní soutěže umístil český hudební skladatel Tomáš Kympl.

Pět skladeb Tomáše Kympla postoupilo s vysokým hodnocením přímo do semifinále, a to ve čtyřech různých kategoriích prestižní britské mezinárodní soutěže hudebních skladatelů The UK Songwriting Contest 2015.

V kategorii Open získala první místo Kymplova skladba Ave Maria.

Letošní porota se k vítězné skladbě vyjádřila, že „Ave Maria je silný a krásný moderní klasický kus zpívaný v italštině od českého hudebního skladatele Tomase Kympla“.  Letos mezi sebou o vítězství soutěžilo více než 7 000 skladeb (jak sami porotci uvedli, velmi silných). Výběr vítězné písně zabral porotcům půl roku tvrdé práce. 

V porotě soutěže The UK Songwriting Contest 2015 zasedli světoví producenti, skladatelé a hudebníci, spolupracující s nejvýznamnějšími hudebními ikonami (Ray Charles, Paul McCartney, Elton John, Stevie Wonder, Joe Cocker, Sting, Robbie Williams, Diana Ross, Tina Turner,  Britney Spears, Backstreet Boys, Cher, Led Zeppelin, Oasis, Westlife, Take That ad...).

 

20150912-kympl-tomas
(Screenshot z songwritingcontest.co.uk)
TOMÁŠ KYMPL – hudební skladatel, instrumentalista a producent se narodil 24. 3. 1975 v Praze. V letech 1989 – 2001 studoval Pražskou konzervatoř  obory bicí, klavír a skladba u profesorů Angelo Michajlova a Michaela Kocába. Rozsah jeho autorské činnosti sahá od vážné hudby, hudby duchovní, přes klasickou pop music, šansony, muzikál až k hudbě filmové.

Od roku 2001 je zastupován mezinárodní publishingovou společností Warner Chappell. V roce 2015 jeho skladba Ave Maria zvítězila v kategorii – open, prestižní britské, mezinárodní skladatelské soutěže the UK songwriting contest.

Tomáš Kympl je autorem mnoha písní pro P. Dvorského, M. Kocába, J. Korna, J. Laufera, L. Křížka, B. Matuše, P. Koláře, H. Jareše, H. Vondráčkovou, H. Zagorovou, J. Zelenkovou, K. Brožovou, N. Kocábovou, R. Fišarovou, Nobles a mnoho dalších. Jeho skladby se objevují na více než 150 titulech.

V současné době se směr jeho hudebního zájmu soustřeďuje více do oblasti televizní, divadelní a filmové tvorby.