Následovníci Falun Gongu, kteří emigrovali z Číny do USA a další z různých částí světa vyšli do ulic San Francisca v malebném průvodu. (Benjamin Chasteen / Epoch Times)
Následovníci Falun Gongu, kteří emigrovali z Číny do USA a další z různých částí světa vyšli do ulic San Francisca v malebném průvodu. (Benjamin Chasteen / Epoch Times)
Následovníci Falun Gongu, kteří emigrovali z Číny do USA a jiní další z různých částí světa vyšli do ulic San Francisca v malebném průvodu oslavovat svobodu a upozorňovat na represe čínského režimu, vedené proti duchovnímu hnutí Falun Gong od července 1999. Zatímco čínský režim označuje Falun Gong za největší hrozbu určenou k likvidaci, v USA si jeho následovníci žijí pokojným životem.
 
Před započetím průvodu se stovky lidí sešly k velké ranní skupinové meditaci na náměstí UN Plaza. Do průvodu se zapojilo přes 5 000 lidí z celého světa, kteří se do San Francisca přijeli účastnit mezinárodní konference příznivců Falun Gongu v Bill Graham Civic Auditorium. Procesí zahrnovalo pochodový orchestr, tanečnice v tradičních čínských šatech, bubeníky ve žlutých šatech, vlajkonoše a doslova les transparentů vyzývajících k ukončení represí v Číně v desítkách světových jazyků.

 
20161124-fg2
Přibližně 1 500 následovníků Falun Gongu z více než 30 zemí světa usedlo k pokojné meditaci před čínským konzulátem v San Franciscu na protest proti násilným represím Falun Gongu v Číně. (Benjamin Chasteen / Epoch Times)

Násilná represivní kampaň spuštěná čínským exprezidentem Ťiang Ce-minem v roce 1999, která trvá dodnes, si vyžádala více než čtyři tisíce obětí na životech.

Přibližně 1 500 následovníků Falun Gongu z více než 30 zemí světa usedlo k pokojné meditaci před čínským konzulátem v San Franciscu na protest proti násilným represím Falun Gongu v Číně.

Mezi protestujícími byl také pan Wang Lien-su ze severovýchodní Číny, který dnes žije v San Franciscu. V Číně byl pronásledován státní bezpečností. Prožil zde násilné zatčení a celkem dvanáct let vězení, kde měl být na příkaz komunistické strany „převychován“.

Pan Wang Lien-su v rozhovoru s Epoch Times vypověděl, že ve vězení čelil nepřetržitému nátlaku, zastrašování a násilí ze strany vězeňské služby, aby se vzdal své víry ve Falun Gong a místo ní přijal ideologii vládnoucí komunistické strany. Do San Francisca emigroval po svém propuštění z vězení.

20161124-fg3
Paní Li Meng-fej žijící ve městě New York zdraví publikum na výroční konferenci následovníků Falun Gongu, San Francisco 24. října 2016. (Edward Dye / Epoch Times)
 
Příznivci Falun Gongu uspořádali mezinárodní konferenci v prostorách Bill Graham Civic Auditorium, při níž sdíleli své zkušenosti z praktikování metody Falun Gong.

Padesátiletá Lily Čangová, která z Číny emigrovala do USA, uvedla, že zatímco vyrůstala v Číně, byla klasickou místní „železnou ženou“, což je pojmenování označující ženu, která je zanícená v nenávisti vůči „třídnímu nepříteli“ a připravená „obětovat svůj život pro revoluci“. Na konferenci promluvila o tom, jak se její pohled na svět změnil díky praktikování Falun Gongu, tradiční čínské duchovní disciplíně.

Falun Gong nebo též Falun Dafa je název praxe pro rozvoj těla a mysli, zahrnující praktikování sady meditativních cvičení a život podle morálních principů buddhismu a taoismu – pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Každý rok se příznivci Falun Gongu z celého světa sjíždějí na západním pobřeží Spojených států, kde pořádají to, čemu říkají „konference sdílení zkušeností“, aby porovnali svoje úspěchy a osobní pokroky, dosažené pomocí metody.

20161124-fg4a
Do průvodu se zapojilo přes 5 000 lidí z celého světa, kteří se do San Francisca přijeli účastnit mezinárodní konference příznivců Falun Gongu. (Benjamin Chasteen / Epoch Times)

20161124-fg4
Do průvodu se zapojilo přes 5 000 lidí z celého světa, kteří se do San Francisca přijeli účastnit mezinárodní konference příznivců Falun Gongu. (Benjamin Chasteen / Epoch Times)




Čtěte také: