Český skladatel získal v Británii nejvyšší ocenění, letos již podruhé. (tomaskympl.cz)
Český skladatel získal v Británii nejvyšší ocenění, letos již podruhé. (tomaskympl.cz)


Porota hudební soutěže The UK Songwriting Contest ve Velké Británii vybírala z více než 10 tisíc skladeb. A podruhé došla k českému skladateli. Je jím i letos Tomáš Kympl.

„Máme velkou radost, že pan Kympl již podruhé obhájil svůj talent v mezinárodní soutěži a že se takto může česká hudební scéna pozitivně referovat nejen ve Velké Británii,“ reaguje jeho manažerka Monika Kornová a dodává: „Je to skvělá zpráva na mezinárodní úrovni.“

Jako jediný český hudební skladatel v patnáctileté historii této prestižní mezinárodní soutěže je Tomáš Kympl, když podruhé v řadě zvítězil pro rok 2016 v kategorii Instrumental se svou skladbou New York. V minulém ročníku v této soutěži zvítězil pan Kympl se svou skladbou Ave Maria v kategorii Open.

„V letošním ročníku dvě jeho skladby nejdříve postoupily s vysokým hodnocením do semifinále, aby nakonec ve finále skladba New York zvítězila v jedné z nejnáročnějších kategorií - Instrumental. Samotní porotci se vyjádřili, že tento rok byli ´doslova omráčeni vysokou kvalitou skladeb´,“  sdělila jeho manažerka Monika Kornová.

Zde si můžete vyslechnout letošní vítěznou skladbu

a zde si můžeme připomenout i vítěznou skladbu z loňska.
 
V porotě této soutěže zasedali významní světoví producenti, skladatelé a hudebníci, spolupracující s   hudebními ikonami, jako jsou Paul McCartney, Elton John, Ray Charles, Stevie Wonder, Sting, Robbie Williams, Diana Ross a další.

20161215-kympl3
Český skladatel získal v Británii nejvyšší ocenění, letos již podruhé. (M. Kornová, manager)

TOMÁŠ KYMPL je hudebním skladatelem, instrumentalistou a producentem.

Narodil se 24. 3. 1975 v Praze. V letech 1989–2001 studoval konzervatoř v Praze – obory bicí, klavír a skladba u profesorů Angelo Michajlova a Michaela Kocába. Rozsah jeho autorské činnosti sahá od vážné hudby, hudby duchovní, přes klasickou pop music, šansony, muzikál až k hudbě filmové.

Od roku 2001 je zastupován mezinárodní publishingovou společností Warner Chappell. V roce 2016 jeho skladba NEW YORK zvítězila v kategorii – Instrumental, prestižní britské, mezinárodní skladatelské soutěže the UK Songwriting Contest, vloni jeho skladba AVE MARIA zvítězila v kategorii open, prestižní britské mezinárodní skladatelské soutěže the UK Songwriting Contest.

Tomáš Kympl je autorem mnoha písní pro P. Dvorského, M. Kocába, J. Korna, L. Křížka, B. Matuše, L. Boldiho, P. Koláře, H. Jareše, H. Vondráčkovou, H. Zagorovou a mnoho dalších. Jeho skladby se objevují na více než 150 titulech. V současné době se směr jeho hudebního zájmu soustřeďuje více do oblasti televizní, divadelní a filmové tvorby.

20161215-kympl2
Tomáš Kympl. (tomaskympl.cz)
Webové stránky T. Kympla: www.tomaskympl.cz  
Web soutěže The UK Songwrtiting Contest: www.songwritingcontest.co.uk