Do Brna na na křest permakulturní galerijní šaliny (tramvaje) v rámci happeningu zve spolek Permakultura (CS). Ve čtvrtek 5. ledna před  budovou FSS MU začíná komentovaná prohlídka galerijní šaliny a její křest, k tomu následuje start první brněnské semínkovny.

Šalina propagující permakulturu startuje na koleji Komenského náměstí a bude po celý leden křižovat brněnské ulice.

Šalinou se bude možno se svézt na tiskovou konferenci v kavárně Tři ocásci, Gorkého 82/37. V cíli budou účastníci uvítáni teplými nápoji, k tomu se bude podávat veganské občerstvení, pro novináře malý dárek.

20161231-semink3
(seminkovny.wordpress.com)
Odpolední program začne v Komenského nám. ve 14,30 komentovanou prohlídkou galerijní tramvaje. Po přesunu do kavárny Tři ocásci program pokračuje zhruba od 16-16,30 hod.  Eva Hauserová, předsedkyně Premakultury, sdělí cíle a poslání spolku. Katka Horáčková, permakulturní lektorka, bylinkářka a pěstitelka, představí semínkovny a proč je důležité uchovávat staré, místní a málo známé odrůdy rostlin. Dana Křivánková, ekologická pedagožka z Lipky, provede historií českomoravské permakultury od 90. let.

RNDr.  Mojmír Vlašín, známý ochránce přírody, ekologický Institut Veronica, přednese, jak využívat permakulturu k podporování živáčků na zahradě. Budou představeni další hosté z Brna a okolí.

Více informací.