Čeští kordisté poprvé získali světový pohár. (Foto Devin Manky)
20. února – Český kordový tým ve složení Jiří Beran, Pavel Pitra, Richard Pokorný a Martin Rubeš se nesmazatelně zapsal do historie českého šermu, když vybojoval zlatou medaili ze světového poháru v kanadském Vancouveru v turnaji družstev, která je zároveň historicky první medailí po předchozích 4 místech.

Na světovém poháru mezi 23 družstvy postupně porazili Argentinu 40:35, Koreu 39:36, Maďarsko 27:26, Francii 45:44 a ve finále Ukrajinu 40:35.

„Předčilo to všechny výsledky. Je to jeden z největších úspěchů, kterého jsme dosáhli. Jsem rád, že jsem byl součástí suprového týmu,“ uvedl šermíř Beran v rozhovoru pro Českou televizi.

Šermíř Jiří Beran, který je držitelem zlaté medaile z MS v roce 2007, přinesl novou medaili ze soutěže družstev na trénink nováčků Centra sportovního šermu Praha v Letňanech, které vychovává největší množství úspěšných šermířů v oblasti českého sportovního šermu.

V ČR působí dnes více než 40 šermířských klubů, jak sportovního, tak historického šermu. Nejstarším klubem je Český šermířský klub Riegel, pojmenovaný podle jeho zakladatele plukovníka Riegela a založený již v roce 1902, patří k nejstarším šermířským klubům v Evropě.

Celkové výsledky soutěže byly zveřejněny na Fencing.ca

Rozhovor: Martin Čapek – z hlediska osobního rozvoje je šerm jedním z nejlepších sportů na světě