Slavnostního křtu se zůčastnili (zleva) Pavel Porubiak, Lidská práva bez hranic; Lukáš Kudláček, Epoch Times NY; Mikuláš Kroupa, ředitel a zakladatel Post Bellum; docent Jan Payne z Karlovy Univerzity; výtvarnice Barbora Bálková, autorka výstavy Komunimus s pandí tváří. (Milan Kajínek / Epoch Times)
Slavnostního křtu se zůčastnili (zleva) Pavel Porubiak, Lidská práva bez hranic; Lukáš Kudláček, Epoch Times NY; Mikuláš Kroupa, ředitel a zakladatel Post Bellum; docent Jan Payne z Karlovy Univerzity; výtvarnice Barbora Bálková, autorka výstavy Komunimus s pandí tváří. (Milan Kajínek / Epoch Times)
Ve středu 12. 4. 2017 v 19:00 se v Galerii Lucerna konalo slavnostní uvedení knihy Devět komentářů ke komunistické straně na český knižní trh. Český překlad knihy byl financován veřejnou sbírkou, na kterou občané ČR přispěli více než 165 000,- Kč. Náklad tak dosáhl 5000 kopií.

Slavnostního křtu se zůčastnili Pavel Porubiak, představitel spolku Lidská práva bez hranic, který realizoval veřejnou sbírku a tisk knih a Lukáš Kudláček, který na křtu zastupoval newyorskou pobočku deníku Epoch Times jako autora knihy.

Na akci promluvili Mikuláš Kroupa, ředitel a zakladatel projektu Post Bellum, docent Jan Payne bioetik a filosof přednášející na Karlově Univerzitě v Praze a výtvarnice Barbora Bálková, autorka výstavy Komunimus s pandí tváří.


Devět komentářů ke komunistické straně

Dokument podává necenzurovanou historii Čínské komunistické strany, historii, která mluví o povaze této strany, o tom, jak se postavila proti všem tradičním formám lidské civilizace, a vyjmenovává obrovské zločiny, kterých se dopustila. Měsíc po tom, co bylo Devět komentářů uveřejněno, byla ve světě zaznamenána vlna událostí, kterou lze označit za „fenomén Devíti komentářů“. Miliony Číňanů začaly vystupovat z komunistické strany a jejích spřízněných organizací. Po 55 letech lží a teroru mají lidé v Číně možnost poznat své skutečné dějiny. Poprvé mohou společně pochopit obrovské ztráty, které utrpěli za vlády Čínské komunistické strany. Poprvé mohou procitnout z komunistické noční můry a uvidět krásu a význam pradávné čínské civilizace, kterou se komunistická strana pokoušela zničit.

Od roku 2004, kdy byla kniha poprvé uvedena na veřejnost v čínském a anglickém jazyce, a to deníkem The Epoch Times v USA, vystoupilo po celém světě do dnešního dne více jak 250 miliónů číňanů z komunistické strany a jejích přidružených organizací. Tato kniha přímo rozkládá svým nezkresleným podáním historických událostí čínskou komunistickou stranu.

Kniha je důležitá pro naše čtenáře, nejen pro nezkreslený pohled na stranu, která ovládá jednu z největších ekonomik na světě, ale také proto, že u nás, jako zemi, kde komunismus působil dlouhá desetiletí, stále přetrvává mnoho pozůstatků této strany a díky této knize si je můžeme znovu připomenout.



DEVĚT KOMENTÁŘŮ KE KOMUNISTICKÉ STRANĚ – 5 000 výtisků

Devet-komentaru-ke-komunisticke-strane-titOd 27. listopadu do 27. prosince 2016 věnovali občané ČR prostřednictvím stránek Startovac.cz ve veřejné sbírce financí na dotisk českého překladu knihy Devět komentářů ke komunistické straně více než 165 000,- KčDěkujeme za podporu!

Ve středu 12. 4. 2017 se díky podpoře veřejnosti v Galerii Lucerna uskutečnilo slavnostní uvedení knihy na český knižní trh.

Náklad vydání dosáhl 5000 kopií.


Cena: 249,- Kč (s DPH)
Počet stran: 252 

Veřejnou sbírku a tisk realizovala nezisková organizace: Lidská práva bez hranic, z.s.