Reese Witherspoon a Oprah Winfrey si zahrají V pasti času. (Falcon.cz)
Reese Witherspoon a Oprah Winfrey si zahrají V pasti času. (Falcon.cz)


Hledáme válečníky, kteří slouží dobru a světlu ve vesmíru. Temnotu půjde porazit pouze tak, že se stanete tím světlem.

Vizionářská režisérka Ava DuVernay natočila film v produkci studia Disney V pasti času, který má být epickým dobrodružstvím podle stejnojmenné románové klasiky spisovatelky Madeleine L’Engle. Film slibuje divákům výlet „napříč časoprostorem a prozkoumá povahu souboje temnoty se světlem a konečného vítězství lásky“. Filmoví tvůrci očima dívenky, kterou vedou tři nebeské bytosti, vyprávějí příběh o tom, že síla vychází z naší individuality a že nejlepší způsob, jak zvítězit nad strachem, je jít za svým vnitřním světlem“.

O filmu

Meg Murryová je středoškolačka, která bojuje s nízkým sebevědomím a která touží zapadnout do kolektivu. Je dcerou světoznámého fyzika, inteligentní a talentovaná, stejně jako její mladší bratr, Charles Wallace, což si však Meg zatím neuvědomuje.

Situaci silně zkomplikuje zmizení pana Murreyho, které Meg sklíčí a její matce zlomí srdce. Charles Wallace představí Meg a jejímu spolužákovi Calvinovi tři nebeské bytosti, které přicestovaly na Zemi, aby našly pana Murreyho. Společně se vydávají na dobrodružnou cestu.

Pomocí skládání času a prostoru jsou přenášeni na světy za hranicemi fantazie, kde musí čelit mocné zlé síle. Na Zemi se Meg vrátí jen tehdy, když se naučí čelit temnotě ve svém nitru a najde sílu potřebnou k poražení temnoty, jež se rychle šíří vesmírem.Zajímavosti

Ve snímku se objeví dvě oscarové herečky Oprah Winfrey jako slečna Which, a Reese Witherspoon jako paní Whatsit, dále Mindy Kaling, nominovaná na cenu Emmy, jako paní Who, Gugu Mbatha-Raw jako paní Murryová, Michael Peňa jako Red a nová hvězda Reid jako Meg Murry.

Dále uvidíme dvojnásobného držitele Emmy Zacha Galifianakise jako Šťastné médium. Pana Murryho si zahrál Chris Pine, rovněž nominovaný na cenu Emmy.

Premiéra: Do českých kin přijde 8. března 2018