Lékařka Čao Pien-siang, zemřela po 18hodinové směně. (Cloud Media)
Lékařka Čao Pien-siang, zemřela po 18hodinové směně. (Cloud Media)
Lékařka z Číny se zhroutila před svými pacienty, když v nepřetržité směně odpracovala 18 hodin. Zemřela den po hospitalizaci.

Doktorka Čao Pien-siang z Jü-cch'ské obvodní nemocnice ve městě Ťin-čung pracovala na plicním oddělení. Kolegové ji popsali jako dříče, který nikdy neodmítl prosbu o pomoc. Dokonce prý chodila vypomáhat i ve dnech, kdy měla volno, napsal deník Shanxi Evening News.

Plicní oddělení obvykle zažívá přes chladné měsíce nápor. Jedna z pacientek pro noviny uvedla: „Viděla jsem ji v nemocnici celý den minulé úterý. Ve středu odpoledne ještě pořád pracovala. Zeptala jsem se jí: ,To jste si ani neodpočinula?‘ a doktorka Čaová odpověděla: ,Není čas‘“.

Lékařka začala směnu 28. prosince v šest hodin večer a zhroutila se kolem poledne následujícího dne před zraky svých pacientů. Přestože byla ihned převezena na jednotku intenzivní péče, kolegům se ji zachránit nepodařilo.

20180104-lekarka2
Doktorka Čaová hospitalizovaná na jednotce intenzivní péče. (Ma Xiaoma Studio)
Do nemocnice byly zavoláni její rodiče, kterým je oběma přes 80 let a kteří byli svědky jejího posledního vydechnutí. Lékařka zemřela 30. prosince v 11.16 hodin. Bylo jí pouhých 43 let.

Podle výše uvedeného deníku zemřela na subarachnoidální krvácení (krvácení v oblasti mozku). Není zatím jasné, zda k úmrtí došlo v důsledku přepracovanosti.

Lékaři jsou často vystaveni dlouhým pracovním hodinám, a to nejenom v Číně.

Britská média přinesla 3. ledna 2018 informaci, že nemocnice v celé Velké Británii musí zrušit všechny neakutní operace (kolem 50 tisíc) naplánované na leden. Velký nápor způsobený epidemií chřipky zahltil nejenom pohotovost, ale i další oddělení s tím, jak se nemocnice snaží využít každého volného lůžka.


Pokud se vám náš článek líbil, podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích

Převzato z NTD.tv; Zdroj překladu: small United States