Slavná izraelská zpěvačka Miri Aloni na Shen Yun Performing Arts v The Opera House v Tel Avivu 25. března. (Mary Man / The Epoch Times)
Slavná izraelská zpěvačka Miri Aloni na Shen Yun Performing Arts v The Opera House v Tel Avivu 25. března. (Mary Man / The Epoch Times)
„Bylo to jako sen... Barvy a příběhy, přeneslo mě to zpátky do dětství.“

„Barvy, čistota příběhů... Je to tak čisté, nevinné, prosté, jako jsou děti,“ sdílí své dojmy pro představení zpěvačka a herečka Miri Aloni, která je známá například Písní pro mír (Šir la-šalom).

„[Sopranistka] nepoužila mikrofon? Mocný a výkonný hlas!“

„Vyčistilo to mé srdce.“
Shen Yun, s posláním oživit tradiční čínskou kulturu starou 5 000 let prostřednictvím umění, přináší divákům legendární příběhy pomocí klasického čínského tance a hudby, a to z obavy, že se pod vládou komunistického režimu nenávratně vytratí. 

Pět souborů cestuje současně po celém světě, včetně Evropy, po Asii, Jižní a Severní Americe a letos právě ukončil sérii vyprodaných představení i na blízkém východě v Izraeli. I když pravidelně každý rok vystupuje také v ČR, letos kvůli rekonstrukci hlavních divadel sem bohužel nezavítá. Nicméně další evropská i světová města v rámci turné naleznete na stránkách souboru.


Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost dnešní doby. Od založení společnosti Shen Yun v roce 2006 hrdě pokrýváme reakce publika na toto prvotřídní představení.


Podívejte se také na články: 

Světově proslulý módní návrhář Renato Balestra pokládá Shen Yun za okouzlující


Herec Martin Freeman: „Poznáte, když vidíte dobré výkony“

Bývalá tchajwanská první dáma ocenila lidskou dobrotu v Shen Yun


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.