Juraj Hnilica absolvuje turné. (NetwIN production)
Juraj Hnilica absolvuje turné. (NetwIN production)
Deset koncertů absolvuje slovenský zpěvák Juraj Hnilica, který právě vydává své druhé album Slnečný, v průběhu dubna po České republice. Akustické „Slnečný tour 2018“ zahajuje v Hradci Králové 5. dubna 2018.

Úspěšný slovenský zpěvák Juraj Hnilica, jenž se proslavil díky televizní soutěži „Česko Slovensko má Talent“, kde vystupoval se svou autorskou tvorbou, vydal po třech letech nové album.

„Bez nadsázky si dovoluji tvrdit, že je Juraj jeden z velmi mála účastníků podobných soutěží, kteří na sobě dál tvrdě pracují, jelikož si uvědomují, že ´bez práce, nejsou koláče´,“ sdělil ET jeho manažer Robin Suchánek.

Ačkoli se Juraj Hnilica věnuje hudbě již více než 17 let, známějším se široké veřejnosti stal až během účasti v talentové soutěži „Česko Slovensko má Talent“, kde svým vystoupením okouzlil porotkyni a zpěvačku Lucii Bílou natolik, že jej poslala z castingu rovnou až do finále.

Refrénem „Milujem našu Zem…“ si získal srdce nejen Bílé, ale také tisíce lidí na Slovensku i v České republice. Nakonec se umístil na třetím místě a jako jeden z mála finalistů na sobě dál pracuje.Před svým působením v soutěži stihl vydat debutové album „Dovoľte mi predstaviť sa Vám“, kterého se od té doby prodalo více než 6 tisíc kopií. Po dlouhých třech letech koncertování, točení videoklipů a skládání nových písniček vydává druhé album „Slnečný…“, se kterým vyjíždí na české turné.

Slovenský křest alba proběhl těsně po Vánocích v jeho rodném Martině, kde vznikl také nejnovější videoklip k písničce „Zem sa kýva do stran“.
„Som nesmierne šťastný, že celý apríl budem mať možnosť hrať v rôznych kútoch Českej republiky. Mám moc rád českú kultúru a celkovo mi je moc sympatické, že u našich bratov majú oveľa viac v obľube pesničkárov,“ neskrývá své nadšení Juraj Hnilica.

„Keďže ide čisto o sólo, akustické turné som sám zvedavý, ako moju tvorbu budú vnímať a aké pocity im prinesú moje piesne. Milujem hranie s kapelou, ale taktiež aj takéto sólové, kde môžem viac variovať počas hrania a byť viac slobodnejší,“ prozrazuje slovenský zpěvák.

„Moc sa teším na kopec nových zážitkov a pevne verím, že aj kopec nových, skvelých ľudí, ktorých budem mať možnosť spoznať,“ říká Juraj.

Další termíny turné:

12.4. Šumperk

13.4. Blansko

14.4. Olomouc

19.4. Zlín

20.4. Liberec

21.4. Poděbrady

26.4. České Budějovice

27.4. Rakovník

28.4. Praha (+ křest CD s kmotry)


Seznam koncertů najdete na: (https://www.facebook.com/tours/2047770702104593/)

Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.