Ťiang Pchaj (vlevo) zemřela poté, co byla mučena úředníky komunistické strany. Napravo je fotografie obrazu čínského umělce, který znázorňuje případy nuceného krmení vězňů v čínském vězeňském systému. (Minghui.org)
Ťiang Pchaj (vlevo) zemřela poté, co byla mučena úředníky komunistické strany. Napravo je fotografie obrazu čínského umělce, který znázorňuje případy nuceného krmení vězňů v čínském vězeňském systému. (Minghui.org)

Žena byla mučena na příkaz úředníků komunistické strany. Zemřela o dva měsíce později v důsledku mučení, uvádí zpráva zveřejněná v září 2018.

Ťiang Pchaj upadla do kómatu poté, co byla zadržena a mučena. Chtěli jí údajně přinutit k tomu, aby se vzdala své víry ve Falun Gong, duchovní disciplínu, jejíž následovníky čínský režim vystavuje tvrdým represím od července 1999.

„Její spoluvězeňkyně uvedla, že byla inkontinentní a její tělo se neustále třáslo,“ uvádí zpráva publikovaná 2. září 2018 na serveru Minghui.org, který dlouhodobě sleduje vývoj pronásledování v Číně a zveřejňuje aktuální informace.

„Protože během víkendu nebyli ve službě žádní lékaři, prosili vězni stráže, aby pro ženu zajistili zdravotní péči,“ uvádí zpráva a dodává, že nebyla přijata do nemocnice nejméně po dobu jednoho dne.

Incident se stal už v červnu 2007, ale informace o její smrti se dostaly na veřejnost teprve v září 2018.

Lidé, kteří byli vězněni spolu s ní, vypověděli, že byla bičována, mlácena, šokována elektrickými obušky a „nuceně krmena hořčičným olejem“, uvádí stránka Minghui.org.

Od začátku represí bylo zdokumentováno na 4073 ověřených obětí na životech

Zpráva poskytuje i konkrétní jména. Například uvádí, že agent Feng Haibo zatkl několik následovníků Falun Gongu a chlubil se jim, jak umučili paní Ťiang Pchaj, pravděpodobně, aby jim nahnal strach. Podle zprávy sdělil, že ji na tři dny připoutali k „železné židli“ a dávali jí šoky elektrickým proudem.

Další z policistů vězňům prozradil, že ji třikrát „nuceně krmili hořčičným olejem“. „V očích měla slzy a z nosu jí stále teklo... když nám začala odpovídat na všechny otázky, které jsme jí položili,“ prohlásil policista podle Minghui.org.

Liou Jingová, zdravotní sestra z města Ta-čching, popisuje, jaké to je být krmena hořčičným olejem v čínském vazebním centru. Byla totiž mučena stejně jako paní Ťiang Pchaj, protože praktikuje Falun Gong.

Co je Falun Gong?

Falun Gong, nazývaný také Falun Dafa, je tradiční čínská metoda pro rozvoj těla a mysli, která byla zveřejněna v roce 1992 a v devadesátých letech se rozšířila po celé Číně. Je zakotvena ve starověké čínské filozofii a morálních principech – pravdivosti, soucitu a snášenlivosti.
„Policisté uprostřed noci nakoupili hořčičný olej, který byl dovezený z Japonska. Velkou injekční stříkačkou mi natlačili hořčičný olej do nosu,“ popisuje paní Liou Jingová. „Ihned jsem pocítila velmi silnou bolest a pálení v hrudi. Cítila jsem, jako by se mé vnitřní orgány třásly. Nemohla jsem otevřít oči. Moje hlava jakoby explodovala. Začala jsem bláznit. Slovy nemohou popsat, jak bolestivé to bylo.“

„Když jsem ztratila vědomí, policisté na mě vylili studenou vodu, aby mě probudili. Pak do mě zase začali tlačit hořčičný olej, dokud jsem znovu neomdlela. Několikrát mučení opakovali. Zatímco mě násilně krmili olejem, jeden důstojník mi řekl: „Znáš Ťiang Pchaj? Tohle jsme jí udělali. Dokonce jsme jí dali na železnou židli, která byla připojena k elektrice, zatímco jsme ji krmili hořčičným olejem.“

„Po opakovaném vyslýchání a násilném krmení se zdravotní stav paní Ťiang Pchaj rychle zhoršoval. Ráno 23. června 2007 podle jejích spoluvězňů začala jevit známky přicházející smrti. Upadla do hlubokého kómatu a zůstala po dva dny bez pomoci. Spoluvězni mohli jen sledovat, jak se její mladý nevinný život pomalu vytrácí,“ uzavírá případ zpráva z Minghui.org.

Nucené krmení olejem a další mučení pravděpodobně zapříčinily smrt paní Ťiang Pchaj. Zemřela v nemocnici Daqing Oilfield General Hospital v provincii Chei-lung-ťiang okolo půnoci 28. června 2007 ve věku 34 let.

20180719-fg4
Zatýkání následovníků Falun Gongu na Náměstí nebeského klidu v Pekingu, 1999. Na fotografii vpravo dole drží následovníci Falun Gongu transparenty s morálními principy Falun Gongu vyjádřenými třemi čínskými znaky Čen, Šan, Žen - Pravdivost, Soucit, Snášenlivost. Policista jim je vytrhává z rukou. (minghui.org) 

Důsledky represí duchovního hnutí Falun Gong v Číně

Od začátku represí zdokumentovaly stránky Minghui na 4073 ověřených obětí na životech. Jména zesnulých jsou zveřejněna ve zdrojovém článku v čínštině. Skutečný počet obětí je podle expertů a lidskoprávních organizací mnohem vyšší, ale není prozatím možné je všechna doložit.

Podle dostupných vyšetřovacích zpráv [1] zašlo zneužívání vězněných následovníků Falun Gongu tak daleko, že kromě případů fyzické likvidace dochází také k odebírání jejich orgánů, které jsou následně prodávány k transplantacím v rámci činnosti čínských transplantačních center. Čínské úřady tato obvinění dosud nedokázaly fakticky vyvrátit předloženými důkazy, pouze je opakovaně popřely. Výsledky zprávy posuzoval jak Evropský parlament, tak Sněmovna reprezentantů USA a označily je za důvěryhodné. K situaci se vyjádřila také další parlamentní a kongresní uskupení. [2]


Přeložil Milan Kajínek; Zdroj.


Čtěte také:

Po 19 letech represí v Číně duchovní hnutí Falun Gong stále žije

Od meditace k mezinárodnímu fenoménu – Falun Gong

Protestní akce před čínskou ambasádou v Praze. „Ukončete pronásledování Falun Gongu!“



Podpořte nás prosím sdílením článku na sociálních sítích.



POZNÁMKY:

[1] Vyšetřovací zpráva  Krvavá sklizeň (Bloody Harvest – Revised Report into Allegations of Organ Harvesting of Falun Gong Practitioners in China / David Kilgour and David Matas (2007)
On-line: 
http://organharvestinvestigation.net/

Shrnutí sedmiletého terénního výzkumu publicisty a spisovatele Ethana Gutmanna v knize Jatka (C-press 2014). 
On-line: 
http://www.cpress.cz/jatka-3/ 

Vyšetřovací zpráva Bloody Harvest / Slaughter – An Update / Kilgour, Matas, Gutmann (2016), anglicky
On-line: 
https://endtransplantabuse.org/an-update/ 

State Organs  – Transplant Abuse in China (Seraphim Editions, 2012)
On-line: 
https://seraphimeditions.com/product/state-organs-transplant-abuse-in-china/

[2] Seznam všech přijatých parlamentních a kongresových rezolucí ve věci transplantační chirurgie v Číně. On-line:
https://endtransplantabuse.org/parliamentary-congressional-resolutions/