Městské divadlo Brno s muzikálem Jesus Christ Superstar hostovalo na španělském ostrově Tenerife. (Tin Kratochvíl)
Městské divadlo Brno s muzikálem Jesus Christ Superstar hostovalo na španělském ostrově Tenerife. (Tin Kratochvíl)
Muzikál Jesus Christ Superstar se na domácím jevišti Městského divadla Brno poprvé objevil v roce 2005 v překladu Michaela Prostějovského, na scéně Emila Konečného, v choreografii Vladimíra Kloubka a kostýmech Andrey Kučerové. Brněnské premiéře předcházelo úspěšné zahraniční turné v Německu, Holandsku, Belgii aj.

Během uplynulých 14 let se brněnský divadelní soubor k tomuto nejslavnějšímu muzikálu s neutuchajícím elánem herců stále vracel, jedinečné dílo zhlédlo již na 150 tisíc diváků.

Nejinak tomu bylo i letos, kdy soubor vystupoval s muzikálem v Las Americas na ostrově Tenerife a diváci jej ocenili ovacemi vestoje v Piramíde de Arona. Superlativy nešetřil ani španělský tisk.

Kanárským divákům nabídli herci anglickou verzi rockové opery v režii Stanislava Moši pětkrát, od 16. do 20. ledna 2019.

Herci si užívají mohutného standing ovation
Městské divadlo Brno s muzikálem Jesus Christ Superstar hostovalo na španělském ostrově Tenerife. (Tin Kratochvíl)

„Tenerife bylo zřejmě zatím nejvzdálenější destinací, kde jsme vystupovali, tím větší je také naše radost z úspěchu. Potvrdilo se, že v Brně umíme dělat divadlo, které obstojí v té nejtvrdší konkurenci,“ uvedl ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša k dalšímu mezinárodnímu úspěchu.

„Svoji maximální profesionalitu potvrdili nejen herci Dušan Vitázek, Petr Gazdík, Ivana Vaňková a další, ale také všichni, kdo se podíleli na organizačním a technickém zabezpečení hostování, které bylo vzhledem k náročnosti cesty velmi složité,“ doplnil Stanislav Moša.

Autory rockové opery jsou dva mladíci, skladatel Andrew Lloyd Webber a textař Tim Rice, jejichž dílu v době prvního scénického uvedení v roce 1971 na West Endu nikdo nepředpovídal delší život než ideám hnutí hippies.

Příběh vychází z Nového zákona a zachycuje osud Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma. Vyprávěn je z perspektivy toho, kdo jej nakonec zradil – Jidáše Iškariotského, a tvoří jej stěžejní momenty Ježíšových posledních dnů, včetně vyhnání překupníků z chrámu, poslední večeře, Jidášovy zrady v Gethsemanské zahradě až po Pilátův soud, bičování a následné ukřižování.

Rocková opera Jesus Christ Superstar je dnes starší než byl sám Ježíš Nazaretský jako historická osobnost a dodnes je nejčastěji uváděným hudebním dílem.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.