Image
(Laogai Research Foundation)

Zprávy o odebírání orgánů v koncentračním táboře Su-ťia-tchun zazněly 11. března na semináři Devět komentářů, který pořádaly australské Epoch Times. Poté, co zazněly projevy, lidé z publika začali reagovat na šokující zprávy. Někteří se ptali na důvěryhodnost informací a diskuse se točila kolem Su-ťia-tchunu. Jeden člověk z publika potvrdil, že Čínská komunistická strana (ČKS) páchá zločiny odebíráním orgánů ještě živým vězňům.

Jüan Chung řekl, že ví o tom, že ČKS bere orgány vězňům z vlastní zkušenosti. Než odešel do Austrálie, Jüan pracoval v Šen-jangské nemocnici. Krátce poté, co přišel do Austrálie, četl v novinách o doktoru z Tchien-ťinské nemocnice vojenské policie, který v USA odhalil, že ČKS prodává orgány. Diplomaté čínského komunistického režimu však obvinění popřeli.

Avšak, podle Jüana: „V Číně je mnoha zaměstnancům nemocnic známo, že orgány, které se běžně používají na transplantace jsou všechny od vězňů. Než jsme se dostali do zahraničí, ani jsme nevěděli, že to je nemorální a že to porušuje lidská práva vězňů. I když se o tom v Číně mezi kolegy nemluví, každý to ví. Co je nejsmutnější – nikdo si nemyslel, že je to problém.“

„V té době jsem pracoval jako lékař. Přestože jsem se já na transplantačních operacích neúčastnil, někteří moji kolegové ano. Kdykoli jsem viděl, že si nějaký kolega obléká maskáčovou uniformu (že se převléká za vojáka), věděl jsem, že jede na popraviště pro orgány.“

„V té době měly nemocnice v Číně systém hodnocení. Například, na nejvyšší hodnocení musí nemocnice provádět určité složité operace, jako transplantace rohovky, kožní operace nebo transplantace ledvin. Jenže orgány není kde kupovat a nejsou cenově dostupné. A lidé běžně orgány nedarují. Aby mohla nemocnice provést transplantaci ledvin, musí podplatit ministerstvo spravedlnosti, a tak získat privilegium být přizván k popravě vězně.“

„Všechny orgány byly od vězňů; každý to věděl. Probíhalo to obvykle tak, že když doktor nebo sestra dostali informaci, okamžitě jeli na popraviště. Nemocnice by strčila pacienta na operační sál., kde čekal na orgán. Jakmile padl výstřel, v nemocnici začali s operací na odstranění nemocného orgánu z těla pacienta. V té samé chvíli byl vězeň přenesen do ambulance, kde mu byly odebrány orgány.“

„Popravčí musel vědět, že budou odsouzenci vzaty orgány; proto střílel tak, aby ho nezabil. Podle mých kolegů to zabere čas, než se orgány vyoperují. Pokud vězeň zemře příliš brzy, krev přestane obíhat a orgány budou k ničemu. Takže vězeň v ambulanci je stále naživu, zatímco mu doktor odebírá orgány. Když jsou orgány odebrány, vězeň stále ještě krvácí. Orgány se pak uloží do speciálních kontejnerů a převezou se na operační sál.“

„Normálně je rodina vězně, odsouzeného na smrt, informována a požádána o vyzvednutí těla. Ale rodiny těch, kdo po popravě přišli o orgány, informaci nedostanou, dokud není tělo po kremaci.“

„Lidé v Číně mají mezi sebou chladné vztahy. Po vymývání mozků kulturou komunistické strany nemají žádné laskavé myšlenky. Jejich duše je bezcitná. Jednoduše nevědí, že je to porušování lidských práv a pohrdání lidskou morálkou. Došlo mi, jak hrozné to je, když jsem se dostal do zahraničí. Proto věřím, že zprávy Epoch Times o prodeji orgánů praktikujících Falun Gongu v Su-ťia-tchunu jsou autentické.“