To musí být žert, že ano? Bohužel není, toto se skutečně děje.

Reportér  Hongkongského týdeníku Next zjistil, že se mrtvolky novorozenců a zárodky dětí staly v Číně nejnovějším doplňkem pro zdraví a krásu. Nejen, že je placenta považována za prostředek pro krásu, ale potracené plody jsou často vyhledávanou pochoutkou. V Kung-tungu je po gurmánských tělesných částech velká poptávka a dají se dokonce zakoupit prostřednictvím nemocnic. Reportéry stopy této formy kanibalismu přivedly až do provincie Liao-ning.

Podle týdenníku Next během recepce tchaj-wanského obchodníka, služebná paní Liou z Liao-ningu nechtěně odhalila zvyk pojídání novorozenců nebo plodů v čínské provincii Liao-ning a svůj záměr vrátit se pro tento „léčebný doplněk“ ze zdravotních důvodů. Přítomné ženy z Tchaj-wanu byly zděšené.

Paní Liou také odhalila, že přestože si lidé mohou části lidských těl finančně dovolit, stále jsou na ně pořadníky a ti se správnými kontakty mohou dostat lidské části „nejvyšší kvality“, což znamená více vyvinuté plody. Mužský plod je považován za „prvotřídní kus“.

Na žádost časopisu Next, paní Liou osobně reportéra odvedla na místo, kde se plod připravuje. Reportér pozoroval ženu, která porcovala mužský plod a připravovala polévku z placenty. V průběhu se dokonce snažila všechny uklidnit slovy: „Nebojte se, je to jen maso vyššího zvířete.“

Ostatky chlapce byly spáleny v horách podle místního zvyku.

Ve skutečnosti se v Číně zprávy o jídlech z masa novorozenců objevují vždycky jednou za čas. Na internetu je k nahlédnutí video. V úvodu ten Číňan tvrdí, že pojídání lidských plodů je formou umění.

22. března 2003 policie v Ping-janu v provincii Kuang-si zajistili 28 holčiček pašovaných v náklaďáku z Jü-lin v Kuang-si do Chou-čou v provincii Ah-chuej. Nejstaršímu dítěti byly jen tři měsíce. Děti byly sbaleny v taškách po třech až čtyřech a řada z nich na pokraji smrti – žádné z nich si rodiče nevyzvedli.

Ráno 9. října 2004 člověk probírající odpadky na okraji města Ťiou-čchuan v oblasti Su-čou, našel znetvořené děti v popelnici. Byly tam dvě hlavičky, dvě tělíčka, čtyři ruce a šest nohou. Podle vyšetřování nebyly mrtvolky víc než týden staré a znetvořené byly po uvaření.

Přestože má Čína zákony, které zakazují pojídání lidských plodů, politika jednoho dítěte čínského komunistického režimu je dodržována striktně a dochází tedy k mnoha nuceným potratům, čímž jsou vytvářeny příležitosti pro výskyt těchto zvěrstev.

Co může lidi přimět udělat takovou věc bez strachu z odsouzení? Od dob Maovy Kulturní revoluce je v Číně neprostý nedostatek morálky a úcty k lidskému životu. Za tu dobu vedla nadvláda čínského komunistického režimu k nelidskému chování a porušování lidských práv a výsledkem jsou nenormální praktiky, jako je kanibalismus.