Pozitivní myšlení je silný nástroj pro vytvarování těla člověka. Studie ukázaly, jak může mentální vizualizace pomoci ke snížení váhy nebo zvýšení objemu prsu. Provádění mentální vizualizace nic nestojí, nevyžaduje braní léků, nemá žádné vedlejší účinky, jen ji musíte trénovat.

 

Věda ukázala, že mentální vizualizace může přímo tvarovat vaše tělo.(theepochtimes.com)
Věda ukázala, že mentální vizualizace může přímo tvarovat vaše tělo.(theepochtimes.com)

 

Když jsme pod stresem, naše tělo vylučuje kortizol, stresový hormon. S menším množstvím kortizolu může tělo spálit větší procento tělesného tuku. Tisíce studií teď ukazují, že techniky na snížení stresu mohou snížit nebo předcházet pomalému přesycení kortizolem, které dnes trápí spoustu z nás. Každý, kdo si udělá čas na mentální přeprogramování svých myšlenek, může předejít záplavě kortizolem a následnému ukládání tělesného tuku. 

Spojení mezi stresem a kortizolem je tak známé, že byl vytvořen lék ke snížení toxických efektů kortizolu. Čerpajíc ze studií, které dávají zvýšenou hladinu kortizolu v krvi do souvislosti s přibíráním váhy, CortiSlim říká o svém výrobku, že „se zaměřuje na prvotní příčinu nadváhy.“ Přípravek CortiSlim funguje tak, že potlačuje účinky kortizolu.

Kortizol ovšem není prvotní příčinou nadváhy,  tou je otázka, proč se v těle hladina kortizolu vůbec zvedla. Pokud si neuděláte čas, abyste se zabývali svým vnímáním, tělo bude vystresované i nadále a bude dál produkovat kortizol. Mnoho lidí se tak ocitne uvězněno ve strašném koloběhu zhoršujícího se zdraví a narůstající váhy.

Metody, jako mentální vizualizace, hypnóza a meditace přeprogramovávají naučené negativní reakce na reakce pozitivní a prospěšné.

„Myšlenky a pocity, které si přinášíte ke stolu, jsou stejně tak důležité, jako rozumné vyvážené jídlo, ke kterému si sedáte,“ píše v knize „Molekuly emocí“  Candace Pertová, Ph. D., profesorka filozofie a biofyziky na Georgetown University Medical Center.

Věda rovněž ukázala, že mentální vizualizace může tvarovat tělo dokonce ještě příměji.

„Použití hypnózy pro zvětšení prsu má v klinických podmínkách dlouho tradici,“ říká Oxfordská příručka hypnózy (Oxford Handbook of Hypnosis). Příručka je považována v oboru za základní text s odkazy a uvádí početné studie provedené v posledních několika desetiletích. L.M. LeCron použil kombinaci doporučované vizualizace a zvýšené fyziologické aktivity ke zvýšení velikosti prsu u dvaceti žen ve věku od 20-35 let.

Celkově se velikost prsu zvětšila o 3,8 cm, u pěti žen došlo k zvýšení o pět centimetrů a u třech nedošlo k žádné změně. Willard demonstroval zvětšení prsu za použití vizualizace také a to u dvaadvaceti žen. Podle něj „ty ženy, které jsou schopné vizualizovat změny, vykazovaly největší nárůsty.“

Další studie provedená Staibem a Loganem objevila, že tři měsíce po navržení vizualizace a smyslového vnímání růstu bylo v průměru 81% získaných výsledků udrženo. Doktor Williams prováděl rovněž několik studií, které zjistily, že nestačí jen pouhé dosažení hypnotického stavu, ale je nutná i vizualizace a smyslové vnímání růstu prsu, aby se dosáhlo žádoucích výsledků. Oxfordská příručka uzavírá: „Tyto studie jednotně podporují použití hypnózy pro růst prsu.“

Kniha Molekuly emocí líčí také studii od známého psychiatra a hypnoterapeuta Miltona Ericksona, který „zkoumal podvědomé mysli několika mladých žen, jejichž hrudi zůstaly naprosto ploché i po podrobení se všem druhům hormonálních injekcí. Erickson jim, když byly v hlubokém transu, vsugeroval, že se jejich ňadra zahřívají, brní a začínají růst.“ Pertová píše: „Všem prsa během dvou měsíců narostly, patrně kvůli tomu, že Ericksonova sugesce způsobila zvýšení přítoku krve do jejich ňader.“

Oxfordská příručka hypnózy má další sekce věnované výzkumu mentální vizualizace pro zlepšení zraku, sexuálních a močových funkcí, kožním chorobám a jiným.

Takovéto studie znesnadní popírání, že cvičení určitých myšlenek může doslova vytvořit tvar těla.
Po celém světe je mnoho badatelů a vědců, kteří věří, že změnou myšlenek se může fyzické tělo výrazně změnit.

Dr. Elmer Green, Ph.D., lékař na Mayo Clinic uvádí: „Každá změna v mentálním emočním stavu, vědomém či nevědomém, je doprovázena patřičnou změnou ve fyziologickém stavu.“ Nemálo vědců tvrdí, že tělo ukazuje, co leží v naší mysli. Perotvá říká: „Tělo je opravdu branou k mysli.“

Co by se stalo, kdyby si někdo prostě představoval vyvážené, dokonalé tělo? Existuje důvod, proč mentální vizualizace nemůže fungovat pro zlepšení jakéhokoliv tělesného stavu, jež člověk chce?

James Goodlatte je kvalifikovaný americký poradce v otázkách holistického zdravotního stylu a momentálně pomáhá novým rodičům a těhotným maminkám v dosažení optimálního zdraví. Jeho webstránky jsou GetFitForBirth.com, SecretsofPainlessChildbirth.com a Your SuperBaby.com

Article in English