Ženská vokální skupina Yellow Sisters. (yellowsisters.com)
Ženská vokální skupina Yellow Sisters. (yellowsisters.com)

Yellow Sisters je ženská vokální skupina, která svým zpěvem prochází napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Ve svých autorských písních experimentují s hlasem a hledají originální způsoby vyjádření melodie a rytmu.

Skupina vystupuje v koncertních sálech, divadlech, klubech, ale i na různých hudebních, divadelních a filmových festivalech, společenských akcích a podobně.
Právě se blíží série jejich předvánočních vystoupení, na kterých uslyšíme jejich klasické songy. První vystoupení zahájí v Hořovicích a na další tři se poté se přesunou Prahy. Rok 2009 uzavřou vystoupením na vánočním koncertě v pražské Lucerně, kde pokřtí svůj nový singl.

V minulosti kapela podpořila řadu humanitárních akcí, jako například Celosvětovou štafetu za lidská práva, která do Prahy dorazila v roce 2008 před konáním olympiády v Pekingu nebo akci proti porušování lidských práv v Tibetu.

Yellow Sisters: Tapalapa

 

Koncerty

04. 12. 20:00 Koncert v Hořovicích.

10. 12. 19:00 Vystoupení Yellow Sisters na ceremoniálu předávání cen Česká hlava 2009.

12. 12. 19:00 Komorní koncert Y.S. v Divadelní kavárně Potrvá (Praha 6).

20. 12. 20:00 Vánoční koncert Yellow Sisters v pražské Lucerně. Sestry vystoupí po boku Magic Bandu. Dále na akci vystoupí řada hostů, jako UV vizuál, tanečnice a pořadatelé slibují také další hudební překvapení. Yellow Sisters na koncertu zároveň pokřtí svůj první singl k novému albu, které se bude jmenovat Tubab Woman.

Předprodej lístků v sítích Ticketstream

Yellow Sisters: Bzum

 

Alba


Album Yellow Sisters "Singalana"

1. Singalana
2. Vítr
3. Bzum
4. Revolution
5. Do me
6. Free To Do
7 Tapalapa
8. Jamale
9. Back To The Roots
10. Sweet Man

Demo Yellow Sisters 2005

1. Jamale
2. Back to the roots
3. Singalana
4. Revolution
5. Vítr
6. Free to do
7. Ptáci

Zdroj: yellowsisters.com, myspace.com