Kadeřník roku 2010 - Czech and Slovak Hairdressing Awards 2010. (Foto: NTDTV)
Kadeřník roku 2010 - Czech and Slovak Hairdressing Awards 2010. (Foto: NTDTV)

Praha o víkendu uvítala mnoho významných lidí, kteří mají jedno společné. Přijeli, aby se zúčastnili slavnostního galavečera Czech and Slovak Hairdressing Awards 2010, během kterého proběhne předávání tzv. „kadeřnických Oskarů".

Více než 20 nominovaných kadeřníků s netrpělivostí a napětím očekává, kdo si tento rok odnese hlavní trofej. Jednou z nich je i loňská vítězka Jana Burdová.

„Češeme naši show, je to docela náročná záležitost, máme patnáct modelů a bude to hezké. Ale je s tím spousta práce. Když se tady podíváte, tak modelky mají podepřené hlavy vším co se tu najde, teď je to naprostý adrenalin. Nemám prostor být nějak nervózní před soutěží," vysvětluje Jana Burdová.

Soutěž Hairdressing Awards vznikla v roce 1985 ve Velké Británii pod záštitou časopisu Hairdresser Journal a Schwarzkopf Professional. V dalších letech se postupně rozšířila i do zemí jako například Malajsie, Singapur, Nizozemsko, Belgie a mnoho dalších. V České republice začala tato tradice v roce 2000, kdy se spolu se Slovenskou republikou stala prvním pořadatelem mezi středoevropskými zeměmi.

U jejího vzniku byl také známý český kadeřník, který je mimo jiné i čestným předsedou poroty soutěže a vítězem síně slávy, pan Jan Špilar.

„Já jsem vždycky napjatý, protože to je večer pro kadeřníky ten největší za celý rok. Kdy bude vybrán ten nejlepší z nejlepších," míní Jan Špilar.

Bývá zvykem, že vítěz předchozího ročníku soutěže představí svou tvorbu v show pro diváky. Show Jany Burdové nesla název Cesta ke světlu.

„Jsem strašně nadšená z toho, že se nám povedlo udělat, mě a mému týmu, takovou show, která tady proběhla," říká Jana Burdová.

Jana Burdová letos získala dvě ceny. Cenu novinářů a cenu Avantgarda roku. Zeptali jsme se, čím se nechala inspirovat.

„Zavřu se s modelkou sama ve studiu, nejlépe v neděli, když tam nejsou klienti. Nechávám ji na sebe působit, dívám se na ni a tím se inspiruji," sdělila NTDTV Jana Burdová.

Absolutním vítězem soutěže se letos stal Zoltán Takács z Bratislavy.

„Samozřejmě je to úspěch, nečekaný úspěch. Vůbec jsem to netušil, nečekal. Co bude zítra, co bude v budoucnosti, uvidím, ja myslím, že budu stále takto pracovat, jako včera, předevčírem," popsal své pocity Zoltán Takács.

„Já Zoltána znám dlouho a vždycky si šel svojí cestou, byl čistý, jemný. Nedalo se to zaměnit. Možná něco právě takového východního, co tam dostal. Co je v podstatě i nám blízké, ale nevíme to," komentuje Jan Špilar

Letos jsou vítězové známi. Další ročník soutěže Kadeřník roku 2011 je otevřen, porota začne s nominacemi. A zájemci z řad kadeřníků mohou začít posílat své fotografie a návrhy. Díky této soutěži se z nich mohou stát slavní kadeřníci a osoby uznávané ve svém oboru.

Fotoreportáž z akce sledujte zde.