14. června pokřtila Olga Lounová v divadle Broadway svoje nové album Rotující nebe.

Rotující nebe - Olga Lounová pokřtila nové album.
Rotující nebe - Olga Lounová pokřtila nové album. (olgalounova.cz)

O jejím pěveckém talentu není třeba vést dlouhé spory. Pokud se bude její pěvecké umění i nadále zlepšovat a tříbit směrem ke klasičtějšímu stylu, můžeme od ní podle mého názoru v budoucnosti očekávat zajímavá hudební díla.

Do písní z alba Rotující nebe a do šou, kterou Olga Lounová uspořádala v divadle Broadway, se promítly kromě talentu také znatelné komerční záměry a různé nižší světové trendy.

Latexové oblečky, „ujeté" videoklipy a erotické podtexty Lounová použila, aby parodovala světové „šoubyznysové" trndy a vytvářela významové jinotaje. Lounová sice pomocí šou aktivuje lidské pudy a používá marketingové „triky" ve stylu budování obrazu sexuálního idolu, záměrně ovšem v groteskním až přemrštěné míře - čímž vytváří parodii a částečně vyjadřuje svůj nesouhlas s pokleslou stránkou šoubyznysu.

Stejně jako v případě různých českých nebo světových hvězd je toto „latexové dostaveníčko" a „komerční nahota" reklamním tahem, který je pro někoho, kdo má skutečný talent, dle mého názoru, degradující a zbytečné.

Rozhovor: Olga Lounová - i když občas zpívám o lásce, spíše se zabývám morálními hodnotami

Olga_Lounová při akrobacii na provazech. (foto: Vojta Brtnický/ Agentura GRO)
Olga_Lounová při akrobacii na provazech. (foto: Vojta Brtnický/ Agentura GRO)

Lounová předvedla několik silových a pohybových „kousků" na zavěšených provazech. Její akrobacie spojená s plynulým zpěvem si zaslouží pozornost a uznání za tvrdou práci.

Na slavnostním křtu alba Rotující nebe zazněla píseň nazvaná Dady Dictator, která vyzdvihuje téma světových válek a vlád diktátorů. Nabádá k nedůvěře v diktátory a jejich krvavé válečné a mocenské kampaně. V novém albu ji ale nenajdete.

Rozsáhlé ničení přírodního bohatství a zamořování planety jsou společně s tématem návratu k přírodě a harmonii s ní předmětem skladby Rotující nebe.

Jedna ze skladeb také přitáhla pozornost k tématu zbožňování peněz a finančního hazardu. Díky širším tématům a hlubším podtextům písní a videoklipů dostalo album významový společenský přesah a vybízí posluchače k zamyšlení.

Před slavnostním křestem alba zazněly v divadle Broadway také písně Osoba blízká, Volám tě, Žijem i populární Láska v housce, která vtipně připodobňuje komunikaci při nákupu obložené housky ke vztahu muže a ženy.

Rotující nebe je směsicí různých témat v popovém stylu vyváženě s rychlými i pomalejšími skladbami. Doufám, že Lounová tímto albem neřekla své poslední slovo a její skladby, zpěv a osobní růst se budou i nadále tříbit.

 

 

Další video ukázky písní z alba

Ukázky skladeb na umusic.cz

 

Album - Rotující nebe

 

Osoba blízká (M.Hrůza)
Gynekolog amatér (O.Louonvá, O.Ládek)
Zaklínadlo (O.Louonvá)
K výškám (O.Louonvá, O.Ládek)
Padám (O.Louonvá)
Niť beznaděje (O.Louonvá)
Žijem (O.Louonvá, O.Ládek)
Volám tě (O.Louonvá)
Láska v housce (original version - feat. Xindl X) (O.Louonvá, O.Ládek)
Inovace (O.Louonvá)
Šunt (O.Louonvá, O.Ládek)
Rotující nebe (O.Louonvá)


Bonusy:

Get out (O.Louonvá, Nironic)
Láska v housce (remix J.Žampa - Eddie Stoilow)

Cena: 329,- Kč
Počet skladeb: 14

Článek aktualizován 19.6.2011