20110808_9k
Ilustr. foto. (Epoch Times)

Poznámka redakce: Počet lidí, kteří vystoupili z Čínské komunistické strany (ČKS) a jejích přidružených organizací (Mladí pionýři, Svaz mládeže) dosáhl počtu sto milionů. Naše redakce vám přináší několik reakcí těch, kdo tento podstatný krok učinili. Níže uvedená vyjádření jsou doslovnými překlady prohlášení těchto čínských občanů. Takováto a podobná prohlášení se posílají na spřátelenou webstránku čínského vydání Velké Epochy (Dajiyuan). Hnutí pro zřeknutí se neboli vystoupení z ČKS se v čínštině říká „tuidang" a vzniklo ke konci roku 2004, brzy poté, co Velká Epocha vydala Devět komentářů ke komunistické straně. Tato série článků prozkoumává povahu a dějiny ČKS. Prohlášení nabízejí unikátní náhled na rodící se historii, v níž se Číňané obracejí ke straně zády, vědomě si volí svědomí nad pragmatismem a mírumilovně ohlašují budoucí Čínu bez vlády komunistů.

Prohlášení

Jsem zemědělec narozený v padesátých letech. Prošel jsem Kulturní revolucí, demokratickým hnutím v roce 1989 a přišel jsem o zetě, který byl nezákonně poslán do pracovního tábora za praktikování Falun Gongu a za posílání materiálů vysvětlujících fakta o Falun Gongu. Vystudoval známou pekingskou univerzitu a byl umučen k smrti koncem roku 2008, když mu bylo pouhých 31 let.

Dcera se drží při jednání s lidmi principů Pravdivosti-Soucitu-Snášenlivosti i poté, co ztratila manžela. Díky ní jsem byl svědkem shovívavosti a síly Falun Gongu. Žádám tedy tímto svou dceru, aby toto prohlášení poslala za mě. Slavnostně prohlašuji své vystoupení ze Svazu mládeže a všech dalších přidružených organizací zlé komunistické strany.

He Yongxiang
Čína
27. července 2011
plné znění

Dobrovolné vystoupení z Mladých pionýrů

Do Mladých pionýrů jsem byl přinucen vstoupit v první třídě. Byl jsem naivní a neznalý. Když se teď dívám nazpátky, musím říct, že když mě přinutili do Mladých pionýrů vstoupit, porušili moje základní lidská práva a obalamutili mě. Rád bych tohle výslovně uvedl, ačkoliv lidská práva nejsou v Číně nikdy respektována.

Tento zkažený systém se nakonec stane historií. Doufám, že v blízké budoucnosti nebudou takzvaní Mladí pionýři nic víc než žert. Nevinné děti, které ani neví, co komunismus je, jsou nuceny složit přísahu, že budou komunismus následovat a bojovat za něj po zbytek svého života. Tato země je tak smutná a směšná. Já jen doufám, že víc lidí pochopí pravdu.


Wang Mingxue
July 27, 2011
plné znění

Prohlášení o vystoupení ze Svazu mládeže

I když už jsem za věkovým limitem, stejně chci využít této příležitosti, abych prohlásila své vystoupení ze Svazu mládeže čínských komunistů!

Mám radost, že jsem nevstoupila do komunistické strany, když jsem byla před deseti lety na střední škole. Studenti, kteří vyplňovali přihlášku do ČKS, kopírovali přihlašovací esej jeden od druhého. Všechno to bylo podvrh! Když se jich zeptali, jestli věnují celý svůj život boji za komunismus tak, jak v přihlášce psali, všem jim sklaplo! Jejich cílem bylo získat díky ČKS dobrou kariéru!

Těším se na výměnu diktatury ČKS za novou demokratickou stranu. Dejte lidem v Číně svobodnou demokratickou stranu!


Fan Zhengyun
8. 7. 2011, 13:01
Čína

Vystupte z ČKS a získejte pokojný život

Jsem vyšším funkcionářem na ministerstvu veřejné bezpečnosti. Vím, že pronásledování Falun Gongu, které inicioval Ťiang Ce-min, je nezákonné a hloupé a vím, že perzekuce ze strany Úřadu 610 je velice krutá. Podporuji Pravdivost, Soucit, Snášenlivost Falun Gongu a domnívám se, že představují stěžejní hodnoty tradiční čínské kultury. Dnes mi dobrý přítel přinesl informaci o vystupování z ČKS. Požádal jsem ho, aby prohlášení o vystoupení poslal za mě, abych mohl mít lepší budoucnost. Věřím, že policejní důstojníci, kteří pracují na Úřadu veřejné bezpečnosti, přestanou Falun Gong pronásledovat, vystoupí z ničemné ČKS a získají pro sebe a své rodiny lepší budoucnost.

Ji Jinri (pseudonym)
7. 7. 2011, 20:50
Peking

Chci vystoupit z Mladých pionýrů

Dnes jsem zrovna dostal email s anticenzurovacím softwarem. Vždy jsem měl pocit, že s Čínou není něco v pořádku, ale nevěděl jsem přesně, co jsou to za problémy. Teď, když jsem ten software použil ke čtení několika článků, jsem to pochopil lépe. Rozhodl jsem se okamžitě vystoupit z Mladých pionýrů ČKS. Vzpomínám si, že jsem při vstupu do Mladých pionýrů skládal slib, ale zapomněl jsem, co jsem přísahal. Je mi jedno, jestli mi tohle vystoupení dá mír nebo bezpečí. Chci se jen od této organizace distancovat, protože se mi z ní dělá špatně!

Liang
7. 7. 2011, 02:00

 

Děkujeme za Devět komentářů, opravdu neocenitelný poklad

Dnes bych rád využil malý kousek Velké Epochy, abych svým kolegům ve vzdělávacím sektoru a členům komunistické strany řekl: Jakékoliv iluze o této zlé straně podporují brutalizaci našeho velkolepého národa, našeho velkolepého lidu, budoucích generací a budoucnost naší země! (Důrazně radím každému, ať si přečte „Devět komentářů").

Vystoupení z ČKS a její rozložení jsou pro členy strany tou jedinou volbou! Naším posláním, zodpovědností a závazkem je vystoupit z ČKS, rozbourat komunistickou Čínu a zachránit ducha naše národa, který je v obrovském nebezpečí! Pokud vám není naše vlast lhostejná, vystupte z ČKS! Vystupte z ČKS pro lásku k sobě! Vystupte z ČKS, pokud vám nejsou lhostejné budoucí generace!

„Raději bych zemřel vzpřímený než žít na kolenou!" Tento princip ukazuje neoblomnou touhu po spravedlnosti tak, jak ji zachytily úžasné historické svitky, na kterých jsou sepsány dlouhé a udatné čínské dějiny a civilizace! Ale ta zlovolná strana tím, že ukradla politickou moc, zahájila spoustu politických hnutí a uměle vytvořila krvavé masakry, které zavraždily 80 milionů nevinných Číňanů. Ta samá strana, která je dnes uprostřed pronásledování praktikujících Falun Gongu, má v mysli jen jediný záměr - přinutit 1,3 miliard Číňanů, aby „žili na kolenou" a aby zabili ducha čínského lidu.

36 příslušníků mé rodiny tímto vystupuje z ČKS.

Hao Zhangsong, Hao Ersong, Hao Mei... všech třicet šest

plné znění


zbylé úryvky na:

http://www.theepochtimes.com/n2/china-news/quitting-the-chinese-communist-party-renews-the-soul-60007.html
http://www.theepochtimes.com/n2/china-news/withdraw-from-the-ccp-to-get-a-peaceful-life-59181.html

 

Související články

Počet Číňanů, kteří vystoupili z komunistické strany, dosáhl 100 milionů. Hnutí se nezadržitelně šíří