Čínu zachvacuje hnutí, které vzešlo z lidu.

20110928_vystoupeni_z_cks

(Televize NTD)

Ale mnoho z toho probíhá také po celém světě. Mimo samotnou Čínu existuje přes 100 dobrovolných středisek pro takzvané „vystoupení z KS Číny". Všechny jsou součástí hnutí Tuidang, tedy lidí, kteří vystupují ze strany a jejích přidružených organizací.

 

Video poskytla Televize NTD

Tohle by mohlo rozhodnout budoucnost Číny. Informační stánky po cestě na hongkongský vrch Victora Peak umožňují čínským turistům vystoupit ze strany hned na místě.

„Když tyhle nástěnky vidí, jsou šokovaní. A navíc, někteří už jsou si vědomi toho, jaká komunistická strana je. Jakmile jim to vysvětlíme, čekají jen na to, až jim pomůžeme vystoupit," uvedla dobrovolnice Tuidang paní Liao.

I Žung je místoředitelkou Mezinárodního centra pro vystupování z KS Číny, neziskové organizace se sídlem ve Spojených státech. Podle ní již obdrželi od lidí přes 100 milionů prohlášení o vystoupení.

Prohlášení začala přicházet v listopadu 2004, poté, co čínské vydání novin The Epoch Times publikovalo sérii redakčních článků pod názvem „Devět komentářů ke komunistické straně."

 

Čtěte: část 1, část 3

 

Související články:

Počet Číňanů, kteří vystoupili z komunistické strany, dosáhl 100 milionů. Hnutí se nezadržitelně šíří

Prohlášení lidí, kteří vystoupili z ČKS: Vystoupení z Čínské komunistické strany osvobozuje duši

USA: Tisíce lidí přišly oslavit hnutí, které mění tvář Číny