20130122ples
Ples v Opeře (Michal Hluchý)

Brno, 21. ledna – Krásné róby, jemná hudba, vybraná zábava a prvotřídní gastronomie. Přesně s takovými vjemy se seznámil každý host reprezentačního plesu města Brna, který se konal v sobotu večer. Tradiční ples v Mahenově divadle navštívilo mnoho známých českých i slovenských osobností, a přesto každý z hostů netrpělivě očekával příchod francouzského herce, Anthony Delona, který slavnostní večer zahájil.

Anthony Delon, syn slavného francouzského herce Alaina Delona, se stal tváří plesu a přijal pozvání na takovou událost s potěšením.

„Doufám, že to bude velká zábava a že strávím v Brně pěkný večer. Všichni lidé rádi tráví čas s dobrým jídlem a zábavou, a tak se také těším.“

 Ačkoliv se Anthony Delon přiznal k tomu, že zná Brno hlavně jako město motocyklových závodů, nebránil se ani sobotní návštěvě známé brněnské stavby, vily Tugendhat.

„Ta stavba je překrásná, velmi zajímavá. Slyšel jsem, že byla postavena ve třicátých letech, ale udivovalo mě, jak starý byl nábytek, protože byl tak zachovaný. Myslel jsem, že je to nábytek spíš ze sedmdesátých let. Jsem překvapen architekturou Brna, čekal jsem, že bude mnohem tmavší, nezajímavá, ale místo toho mi připomněla některé čtvrti v Bruselu. Například v Miláně je všechna architektura z období přelomu století, ale tady je to mnohem krásnější. Většinou si představujeme východní krajiny jinak, ale po dnešku bych rád navštívil i Prahu, protože jsem slyšel, že je také velmi krásná,“  shrnul své dojmy z návštěvy Brna Anthony Delon.

První valčík a první dojmy

Účast známých osobností na brněnském plesu byla tento rok opravdu bohatá. Objevila se tu Yvetta Blanarovičová, Andrea Kerestešová, hlavní hvězda seriálu Vyprávěj, slovenský rapper Jaro Slávik nebo herec Ondřej Brzobohatý. Nikomu také nemohla uniknout přítomnost okouzlující Miss Eatrh 2012 Tereza Fajksová.

„Jsem v Brně na plese poprvé a musím říct, že mě to uchvátilo, už jen tou výzdobou a lidmi kolem, je to úžasný první dojem.“

A kromě báječného jídla a pití, které se neslo v duchu středozemní kuchyně, nesměl chybět ani prvotřídní program, který konferoval Ondřej Havelka. Návštěvníci mohli slyšet skladby symfonického skladatele Mattea Musumeci či slovenské smyčcové skupiny Adventure strings. Top band Jana Smolíka, italská zpěvačka In-Grid nebo Dj set Mareka Bergera nakonec svižně rozhýbaly barevné šaty upravených dam.

 Ač jsou plesy hlavně velké společenské události, návštěvníci sem přišli i za klasickým tancem, toho se dočkali v podání Orchestru Janáčkovy opery v Brně. První valčík, okouzlující moment sobotního večera, si nenechal ujít ani herec a porotce soutěže StarDance Jan Révai a na první valčík si s chutí zatančil.

„Celý program je pro mě zajímavý, jsem příznivcem vážné hudby, takže si rád poslechnu krásné úryvky z oper a těším se na každé vystoupení, které dnešek přinese, doufám, že můj první valčík nebude tento večer ani poslední,“ hodnotil Jan Révai.

Atmosféru a okamžiky ze sobotního večera si můžete přiblížit prohlédnutím naší fotogalerie.

20130124 ples
Komorní hudební doprovod byl přítomný ve všech místnostech Mahenova divadla. (Michal Hluchý)

20130124 ples2

Dobové masky dokreslovaly celkovou atmosféru bálu. (Michal Hluchý)

20130124 ples3

Ples v Opeře v Brně byl významnou společenskou událostí roku 2013. (Michal Hluchý)

20130124 ples14

Svůj moment slávy na rudém koberci zažil na plese v Mahenově divadle opravdu každý návštěvník. (Michal Hluchý)

20130124 ples5

Pohled do foyer divadla. (Michal Hluchý)

20130124 ples6

Pokrmy a nápoje byly podávány ve středomořském stylu. (Michal Hluchý)

20130124 ples7

Hosté Plesu v Opeře v Brně. (Michal Hluchý)

20130124 ples8

Středozemní pochoutky si nenechal nikdo z hostů ujít. (Michal Hluchý)

20130124 ples9

Pohled z foyer. (Michal Hluchý)

20130124 ples10

Ples v Mahenově divadle 2013. (Michal Hluchý)

20130124 ples11

Exkluzivní host večera Anthony Delon s doprovodem. (Michal Hluchý)

20130124 ples12

Exkluzivní host Anthony Delon zahájil letošní ročník Plesu v Opeře v Brně. (Michal Hluchý)

20130124 ples13

Jan Révai s doprovodem. (Michal Hluchý)

 

Čtěte také:

Ples před oponou provázel happening – účastníci akce rozdávali chleba (2011)

Fotoreportáž: Ples před oponou 2011