V provincii Sečuán v prefektuře Ngaba, kde se objevilo největší množství případů upálení na protest proti politice čínského komunistického režimu, zasáhla policie proti rodinám upálených osob. (Fotografie publikovaná na internetu zachycující situaci na místě upálení)
V provincii Sečuán v prefektuře Ngaba, kde se objevilo největší množství případů upálení na protest proti politice čínského komunistického režimu, zasáhla policie proti rodinám upálených osob. (Fotografie publikovaná na internetu zachycující situaci na místě upálení)
Dokument, který byl propašován ven z prefektury Ngaba v provincii Sečuán, obsahuje nařízení místních úřadů k zavedení tvrdých opatření vůči rodinám, komunitám a lidem spojeným se všemi, kdo se v oblasti uchýlili k protestnímu sebeupálení.

Největší množství sebeupálení se objevilo v tibetské prefektuře Ngaba a autonomní prefektuře Čchi-ang východně od Tibetu. Podle Tibetského centra pro lidská práva a demokracii (TCLD) dokument je varování, pokud se v oblasti objeví případ sebeupálení, vláda tvrdě zakročí.

Toto varování je velmi prosté, říká TCLD: „Pokud se objeví sebeupálení, místní vláda zaútočí na tvoji rodinu, vesnici a chrám."

Oficiální dokument zveřejněný a analyzovaný na internetových stránkách TCLD má datum vydání 8. dubna 2013. Konkrétně zahrnuje 16 článků opatření a trestů pro rodiny, vesnice a chrámy těch, kdo se upálí.

Tibeťan, který dokument propašoval z Ngaby, uvedl, že vesnické komise v celé oblasti musely nová opatření vyvěsit v místních vládních kancelářích, na policejních stanicích, v obchodech a restauracích. Tibeťan řekl TCLD, že všichni lidé, kteří byli v nějakém vztahu k těm, kteří se na protest proti režimu upálili, byli zatčeni, vyslýcháni a mučeni.

„Všechna tato opatření poškozují lidská práva, jejichž ochranu čínská ústava garantuje," uvádí analýza dokumentu provedená TCLD.

Když se někdo upálí, vyhladovíme celou vesnici

Seznam kroků „vládní pomsty" je podle dokumentu poměrně zevrubný a v konečném důsledku se v podstatě jedná o formu odebrání životních potřeb celé vesnici, tedy o postupné vyhladovění. Což je pouze jiná forma praktického trestu smrti.

Členové rodin těch, kdo se upálili, budou zapsáni na černou listinu, zbaveni svých politických práv a zbaveni možnosti pracovat ve státních úřadech a podnicích. Jejich domovy a půda budou zabaveny a bude jim zakázáno podnikat. Na tři roky jim bude zamezeno požívat jakékoliv sociální výhody a cestovat do Lhasy nebo zahraničí. Členům rodiny bude zamezeno v získání zaměstnání nebo dlouhodobého ubytování a nebude jim dovoleno uskutečnit finanční půjčku, popisuje obsah nařízení TCLD.

Chrámy a vesnice uskuteční bankovní vklady ve výši od 10 do 500 tisíc jüanů jako opatření proti dalším sebeupálením. V případě dalšího sebeupálení bude vklad zabaven a vyžadován další vklad. Vesnice a chrámy upálených neobdrží od vlády žádnou finanční podporu a bude jim efektivně zamezeno v jakémkoliv obchodování. Vesnice nebudou moci využívat zemědělskou půdu ani pastviny.

Nová nařízení podrobují finanční záznamy chrámu podrobnému úřednímu zkoumání a v konečném důsledku chrám odkazují k reálné závislosti na vládě, co se týče dodávky elektřiny, vody a jídla, uvádí TCLD. Vesničané, mniši a jeptišky, úředníci a chrámoví učitelé budou umístěni do „zákonné výchovy", což se dá nazvat kampaní pro „vymývání mozků".

small United States

Č
těte také:

Další sebeupálení v Tibetu