20141004-kapela
(danielandthemoravians.bandpage.com)
Hudbu skupiny popsal recenzent vídeňského tisku Hans Mueller jako směsici Lou Reeda, Leonarda Cohena, Toma Waitse, Johnnyho Cashe ovlivněnou jakýmsi kosmickým aroma.

Kapelu tvoří Daniel Monaghan, Martin Kočiš a Jana Gajdošíková. Společně vystupují v regionu střední Evropy, i když Daniel pochází z Boondocks v New Yorku. Společně se chystají zahájit globální turné. Kapela vydala album obsahující osmnáct folk-rockových skladeb.

Pořadatelé koncertu Svědomí nelze koupit oznámili, že kapela vystoupí společně s Martou Kubišovou, Jitkou Hosprovou, Janem Budařem, Olgou Lounovou a dalšími umělci na podporu lidských práv v Číně. Zajímali jsme se o kapelu a oslovili jejího frontmana Daniela Monaghana ke krátkému rozhovoru.

Danieli, jak se vaše kapela dala dohromady. Jak se to stalo?

Žil jsem v malé vesnici Starý Poddvorov a chodil jsem na hodiny k pianistce Janě Gajdošíkové, která kromě piána hraje také na violoncello, tak jsme začali hrát společně. Brzy nato se k nám přidal houslista Martin Kočiš.

Čím se inspirujete pro tvorbu textů vašich písní?

Prostě žiji svůj život, a písně jsou reflexí mých zkušeností.

Proč jste se připojili ke koncertu Svědomí nelze koupit?

Četl jsem knihu advokáta Kao Č'-šenga a skutečně mě to zasáhlo, a vlastně jsme napsali píseň o jeho životě, tak jsem si přál být součástí tohoto koncertu. Naše kapela rovněž vyhledává příležitosti vystupovat v čistém prostředí, kde se děje něco pozitivního.

Připravujete právě teď nějakou novou věc s vaší kapelou?

Brzy začneme nahrávat nové album.

Děkujeme za rozhovor.

Daniel Monaghan zpívá v Senátu PČR 2012

 

20141004-poster
Daniel and the Moravians vystoupí na koncertu Svědomí nelze koupit.