Jordan Peterson. (Screenshot / Epoch Times)
Jordan Peterson. (Screenshot / Epoch Times)

(část 2 ze 7)

Jordan Peterson, kanadský klinický psycholog a profesor psychologie na univerzitě v Torontu, v rozhovoru s deníkem The Epoch Times hovoří o vytváření mylných teorií, že západní kulturu ovládají muži, nebo o kritice myšlenky logocentrismu a dalších výrocích francouzského filosofa Jacquese Derridy

V této části rozhovoru Peterson uvádí, že kolektivismus na základě některých Derridových myšlenek potlačuje identitu jednotlivce, nad níž nadřazuje identitu skupiny. „Je jim jedno, kdo jste, starají se jen o vaši kolektivní identitu,“ říká Peterson.


Podle Petersona došlo k téměř nepozorovanému rehabilitování marxismu, který se ukryl do nového pozlátka – postmodernismu, který podporuje politiku identit.

Marxismus, který se následně rozvíjel a rozšiřoval do marxismu-leninismu a komunistických režimů, přivodil smrt nejméně 100 milionů lidí. Jeho zločiny však dosud nebyly plně odhaleny a zdokumentovány a jeho ideologie ve světě i nadále přetrvává.

Epoch Times publikuje sérii dokumentů a reportáží, v nichž se snaží odhalovat historii a přesvědčení tohoto hnutí, které od doby svého vzniku nechvalně proslulo tyranií a ničením.


Více o Jordanovi PetersonoviWikipedie * Facebook * WEB *


Čtěte také: 

Jordan Peterson odhaluje agendu postmodernistů (video – část 1.)

Jordan Peterson hovoří o absurdnosti politiky sociální spravedlnosti (video – část 3.)


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.