Jordan Peterson. (Screenshot / Epoch Times)
Jordan Peterson. (Screenshot / Epoch Times)
Jordan Peterson, kanadský klinický psycholog a profesor psychologie na univerzitě v Torontu, v rozhovoru s deníkem The Epoch Times hovoří o získávání moci prostřednictvím politiky identity a o absurdnosti regulování sociální spravedlnosti.

V této části rozhovoru Peterson vysvětluje, že mnozí zastánci postmodernismu nic netuší o jeho marxistických kořenech. Ačkoliv se nejedná o 100 % postmodernistické radikály, ale jen o například 10 % příznivce určitých fragmentů postmodernismu, pokud se dostanou do davu, začnou zde fungovat základní rysy postmodernistů – bažení po moci a odpor vůči západním hodnotám.


Ačkoliv postmodernisté nezastávají násilnou revoluci, je podle Petersona je konečný výsledek jejich kampaně stejný – převzetí moci. Ohromný dopad v současnosti spatřuje na univerzitách například v Kanadě, kde vychovávají radikální postmodernistické aktivisty, kteří by přetvořili politickou a ekonomickou strukturu.Proudy neomarxismu

Podle Petersona došlo k téměř nepozorovanému rehabilitování dříve odsouzeného marxismu, když se ukryl do nového pozlátka – postmodernismu, a který podporuje politiku identit.

Marxismus, který se následně rozvíjel a rozšiřoval do marxismu-leninismu a komunistických režimů, přivodil smrt nejméně 100 milionů lidí. Zločiny komunismu dosud nebyly plně odhaleny a zdokumentovány. Jeho ideologie ve světě i nadále přetrvává.

Epoch Times publikuje sérii dokumentů a reportáží, v nichž se snaží odhalovat historii a přesvědčení tohoto hnutí, které od doby svého vzniku proslulo tyranií a ničením.

Více o Jordanovi Petersonovi * Wikipedie * Facebook * WEB *


Čtěte také: 

Jordan Peterson hovoří o absurdnosti politiky sociální spravedlnosti (video – část 3.)

Jordan Peterson hovoří o principu tolerance, standardech a zodpovědnosti (video – část 5.)


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.