Jordan Peterson. (Screenshot / Epoch Times)
Jordan Peterson. (Screenshot / Epoch Times)

Jordan Peterson, kanadský klinický psycholog a profesor psychologie na univerzitě v Torontu, v rozhovoru s deníkem The Epoch Times hovoří o získávání moci prostřednictvím politiky identity a o absurdnosti regulování sociální spravedlnosti.


V této části rozhovoru Peterson naráží na definici tolerance z hlediska tolerování ostatních jako chybujících lidí s vědomím toho, že i já jsem chybující. Podle Petersona ovšem tolerance neznamená, že si každý může dělat, co chce. Je třeba převzít zodpovědnost za zralé uvažování a rozlišování mezi dobrem a zlem.


Úskalím je také oblast, kde se používá slovo „tolerance“, jako synonymum pro „můžu si dělat cokoliv chci, a ty mě musíš tolerovat“. Takové chování spojuje Peterson s nihilismem, tedy popíráním platnosti všech hodnot, autorit a podobně. A rozebírá zde také další oblasti myšlení a společnosti.


Proudy neomarxismu

Podle Petersona došlo k téměř nepozorovanému rehabilitování dříve odsouzeného marxismu, který se ukryl do nového pozlátka – postmodernismu, který podporuje politiku identit.

Marxismus, který se následně rozvíjel a rozšiřoval do marxismu-leninismu a komunistických režimů, přivodil smrt nejméně 100 milionů lidí. Zločiny komunismu dosud nebyly plně odhaleny a zdokumentovány a jeho ideologie ve světě i nadále přetrvává.

Epoch Times publikuje sérii dokumentů a reportáží, v nichž se snaží odhalovat historii a přesvědčení tohoto hnutí, které od doby svého vzniku proslulo tyranií a ničením.

Více o Jordanovi Petersonovi * Wikipedie * Facebook * WEB *Čtěte také: 

Jordan Peterson hovoří o podvracení hodnot Západu (video – část 4.)

Jordan Peterson hovoří o tom, proč se musíme postavit radikální levici (video – část 6.)Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.